16. Septembra 2020.

Milivojević tragičar: Palas ispao poslije 24 penala

Prolaz dalje obezbedili su Njukasl, Vest Hem, Aston Vila i Bornmut.

Ekipa u kojoj je kapiten Milivojević nakon penala je eliminisana je od strane doskorašnjeg premijerligaša Bornmuta.

Milivojević je odigrao svih 90 minuta i bio tragičar u penal-seriji u kojoj je izvedeno čak 24 šuta.

Posle po deset pogođenih zaredom na obe strani prvi je poklekao golman domaćina Asmir Begović, ali je podjednako neuspešan bio i drugi čuvar mreže, Vejn Henesi.

To je kaznio Dejvid Bruks koji je pogodio drugi penal za 11:10, a zatim je upravo Milivojević po drugi put stavio loptu na belu tačku – i promašio.

U narednom kolu Bornmut igra protiv Mančester sitija.

Njukasl je sa 1:0 pobedio Blekburn.

Jedini gol na utakmici za “svrake” je postigao nedavno pridošli Rajan Frejzer u 35. minutu utakmice.

Njuka u trećem kolu igra protiv Morekejmba.

Vest Hem je lako izašao na kraj sa Čarltonom i zabeležio pobedu rezultatom 3:0.

Pomalo zaboravljeni Sebastijen Ale je za samo četiri minuta – u 22. i 26. – postigao dva gola.

Za konačan rezultat pobrinuo se Felipe Anderson u 80. minutu utakmice.

Naredni Vest Hemov protivnik biće bolji iz duela Lids – Hal siti.

Aston Vila je eliminisala Burton sa 3:1.

Engleski trećeligaš je poveo već u drugom minutu preko Danijela, ali se najskorije pojačanje Vile Oli Votkins pobrinuo za izjednačenje u 39. minutu utakmice.

Delovalo je kao da će Burton izboriti penale, ali je Džek Griliš u 88. minutu doneo vođstvo gostima.

U 92. minutu bilo je i 3:1, a strelac je bio Kinan Dejvis.

Svoje mečeve su ranije odigrali i Reding Veljka Paunovića i Votford Vladimira Ivića.