17. Februara 2020.

Milinković-Savić srušio Inter, Lacio nastavlja da sanja Skudeto!

Junak Rimljana bio je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić, tvorac preokreta i strelac pobedonosnog gola 20 minuta pre kraja.

Čak i bez gola bivši polaznik škole Vojvodine je bio najbolji igrač na travi kultnog Olimpika, radio je šta je hteo vezistima Intera i bio pokretač trijumfa.

Stadion: Olimpiko, Rim
Sudija: Đanluka Roki
Gledalaca: 70.000

Lacio: Strakoša, Luiz Felipe, Aćerbi, Radu, Marušić, Milinković-Savić, Lukas Leiva (Kataldi od 80), Luis Alberto, Džoni (Lazari od 64), Imobile Kaisedo (Korea od 64); Trener: Simone InzagiInter: Padeli, Godin (Sančes od 86), De Fraj, Škrinijar, Kandreva (Mozes od 76), Vesino, Brozović (Eriksen od 76), Barela, Jang, Martines, Lukaku; Trener: Antonio Konte.

Njegov gol bio je fantastičan, u stilu majstora sa futsala, kada je posle gužve tokom kornera smireno primio loptu, “zalomio” pola protivničke odbrane i plasirao je u mrežu.

Tim pogotkom snovi o Skudetu tima Simonea Inzagija i dalje žive, čak šta više su i uvećane, jer je ispred Lacija sada samo Juventus sa bodom više, a dosadašnji lider Inter je dva iza.

Svoje ime na semaforu mogao je i ranije da ispiše, u prvom poluvremenu, ali je “bomba” sa oko 25 metara završila na prečki. Šteta, bio bi to sjajan gol…

Ali i ovako popularni “Serđente” (prevod narednik prim. aut) je stavio potpis na blistavu partiju.

Sjajan derbi, u rangu onih iz najboljih vremena Kalča – kada se u Italiji igrao najbolji fudbal na svetu, a iz njega je kao pobednik izašao večeras bolji tim – Lacio.

Rimljani su tek u drugom poluvremenu materijalizovali ono što su radili skoro svih 90 minuta, bez obzira što se Inter takođe pokazao u dobrom svetlu, ali ne dovoljno za ovaj Lacio.

Gosti iz Milana poveli su iz kontre, jedne od mnogih dobrih, kada je Antonio Kandreva šutirao, a novajlija Ešli Jang “zakucao” otpadak za 0:1 baš pred odlazak na odmor.

Ipak, nastavak je pripao “nebesko-plavima”, već posle pet minuta Stefan De Fraj je morao da faulira Ćira Imobilea i najboljeg strelca lige pošalje na penal.

Imobile je iskoristio poklon, dao 26. gol ove sezone, ali i krila preokreta. Sergej je potpisao trijumf Lacija.