Milan u burnoj završnici sačuvao prvo mjesto - BIGportal.ba
Fudbal Sport

Milan u burnoj završnici sačuvao prvo mjesto

Fudbaleri Milana ostaće i poslije 20. kola Serije A na prvom mestu pošto su slavili trijumf protiv Bolonje na stadionu “Renato Dal Ara” rezultatom 2:1 (1:0).

Međutim, neće previše biti zadovoljan Stefano Pioli, pošto je njegov odigrao dva različita poluvremena, od kog je drugo bilo mnogo lošije.

Tako smo od gotovog umalo videli veresiju, a u završnim minutima vladala je prava drama pred golom Đanluiđija Donarume.

Krenulo je dobro po “roso-nere”. Iako je Zlatan Ibrahimović promašio jedanaesterac, Ante Rebić je ispravio njegovu grešku i doveo Milan u vođstvo.

Dobro je igrao lider na tabeli u tim momentima, držao konce utakmice u rukama, a posle 10 minuta igre u nastavku i duplirao vođstvo.

Nespretnu reakciju štopera Bolonje sudija je okarakterisao kao novi penal, a ovog puta je Frenk Kesi bio siguran izvođač najstrože kazne.

A onda je gostujući tim neshatljivo “povukao ručnu” i Bolonja je osetila šansu.

Posebno kada je u 81. minutu Andrea Poli smanjio zaostatak.

Gledali smo dramu i u pojedinim momentima pravu paniku u odbrani Milana koju su nekako pregrmeli gosti i na kraju upisali novu “trojku”.