22. Maja 2022.

Milan dominantno do titule u Italiji

Milan je trijumfovao rezultatom 3:0 i tako rešio sva pitanja koja su se postavljala pre ove utakmice.

Golove za Milan postigli su Žiru (dva gola) i Kesi. Najveći rival roso-nera, Inter, pobedio je Sampdoriju rezultatom 3:0.

Milan je već u 18. minutu došao do vođstva. Olivije Žiru je postigao svoj prvi gol na ovoj utakmici na asistenciju Rafaela Leaa.

Žiru je ponovo postigao gol četrnaest minuta kasnije.

Nije se dugo čekalo na novi pogodak Milana. Samo četiri minuta posle drugog gola, u 36. minutu Kesi je postigao gol i tako postavio konačan rezultat utakmice, 3:0.

Do kraja utakmice nije bilo previše ozbiljnih prilika na obe strane.

Zlatan Ibrahimović je zatresao mrežu Sasuola, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Stefano Pioli je bio veoma raspoložen, a navijači su slavili tokom čitave utakmice.

A imali su i sjajan razlog – Milan je šampion Italije!

U utakmici Intera i Sampdorije prvo poluvreme je završeno bez golova.

U drugom poluvremenu igrači Intera su tri puta tresli mrežu: prvo je Perišić postigao gol, a onda je Korea postigao dva gola.

Istim rezultatom kao Milan, Inter je trijumfovao protiv Sampdorije – 3:0