18. Maja 2021.

Mihajlovićeva Bolonja do boda u Veroni, Lazović asistent

U duelu dva tima iz sredine tabele nije bilo previše rezultatskog značaja s obzirom da su i jedni i drugi ranije obezbedili opstanak.

Verona je bolje otvorila utakmicu i već u drugom minutu, posle odlične akcije Davide Faraoni je poslao loptu u mrežu kraj desne stative.

Imali su potom igrači ekipe sa “Bentegodija” šansu u 18. minutu preko Matije Zakanjija, ali je izblokiran, da bi Bolonja izjednačila u 32. minutu.

Lorenco de Silvestri je dobro reagovao na odbitak i loptu smestio u mrežu za 1:1.

U 40. minutu domaćin je opet mogao do vođstva, ali je Nikola Kalinić pogodio prečku.

Hrvatski internacionalac se iskupio u 53. minutu kada je na centaršut bišeg igrača Crvene zvezde Darka Lazovića, zatresao mrežu ekipe Siniše Mihajlovića.

Palasio u 59. minutu i Musa Berou u 71. velikim šansama najavili su izjednačenje koje je stiglo u poslednjih deset minuta.

Igrao se 82. minut kada je iskusni Rodrigo Palasio udarcem glavom poslao loptu u mrežu Verone za konačnih 2:2.