31. Januara 2020.

Micov i Nedović sjajni – Bajern ispustio +20, Vesterman heroj Fenerbahčea

Srpski košarkaši Vladimir Micov i Nemanja Nedović odigrali su sjajne utakmice za ekipu iz “grada mode”.

Micov je u poslednjoj četvrtini postigao 11 poena i bio je jedan od najazaslužnijih za preokret, dok je Nedović u završnici pogodio odlučujuća bacanja.

21.00 Valensija – PAO

Minhenski klub imao je velikih dvadeset poena prednosti u trećoj četvrtini, međutim uspeli su da ispuste prednost i na kraju izgube.

Bajern je očigledno želeo da ima napad za pobedu, pošto su u poslednjih 20 sekundi dva puta faulirali igrače Armanija pri nerešenom rezultate, ali takva taktika će im se obiti o glavu.

Nedović je pogodio tri od četiri bacanja u tom periodu, a poslednje koje je promašio je uspeo da uhvati i time je utakmica bila gotova.

Najefikasniji kod Armanija bio je Micov sa 16 poena, dok je Nedović dodao 13. U poraženom sastavu Bartel je postigao 18, a Đedović 12 poena.

Košarkaši Barselone pobedili su ubedljivo Zenit – 90:72.

Ekipa iz “Blaugrane” utakmicu je prelomila u drugoj četvrtini u kojoj je napravila 18 poena prednosti (32:14).

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Malkolm Dilejni i Kajl Kurić sa 21 poenom, dok je Mirotić meč završio sa 15.

Tim iz Sankt Peterburga predvodili su Endru Albisi i Gustavo Ajon sa po 16 poena.

Pobedu je ostvarila i ekipa Žalgirisa koja je slavila u Lionu, a predvodio ih je Lukas Lekaviču sa 21 poenom.

Žalgiris ima skor 8/14, baš kao i ASVEL.

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Albu u Berlinu 74:70 u 22. kolu Evrolige.

Viđena je veoma ujednačena utakmica i kada je tako, očekivano je usledila dramatična završnica.

Ekipe su se mučile da postignu koš u završnici, pogotovo domaći tim i Fener je uspeo da stigne zaostatak od šest poena, koliko su imali pred poslednju četvrtinu.

Vesterman je prvo ubacio dva slobodna bacanja na 92 sekunde do kraja, a onda je i trojkom na minut do završetka pogodio za +5, 70:65.

Tu je nije bilo kraja drami. Markus Erikson je postigao trojku i smanjio na samo -2, 70:68. Obradović je pozvao tajm-aut posle kojeg je ponovo Vesterman preuzeo stvari u svoje ruke.

Fener je odigrao strpljiv napad, lopta je kružila i na kraju je došla do nekadašnjeg košarkaša Partizana koji je pogodio još jednu trojku, 73:68. Alba je pokušala da se vrati, međutim vremena nije bilo.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Slukas sa 16 poena, Datome je ubacio 15, Vesterman 11, a De Kolo i Veseli 10 poena. Srpski košarkaš Nikola Kalinić postigao je šest, uz četiri asistencije i tri ukradene lopte.

Bolji od ostalih kod Albe bio je Rokas Gedraitis sa 14 poena, a pratili su ga Noko sa 11 i Hermanson sa 10 poena.