Micić vodio Efes do trijumfa u Barseloni, drama Valensije i CSKA - BIGportal.ba
Košarka Sport

Micić vodio Efes do trijumfa u Barseloni, drama Valensije i CSKA

Košarkaši Efesa savladali su na gostovanju Barselonu sa 88:86 u derbiju 24. kola Evrolige.

Najzaslužniji za trijumf turske ekipe bio je naš Vasilije Micić, koji je postigao 26 poena.

Uz to, za oko 33 minuta na parketu, imao je i pet asistencija i tri skoka.

Standardno, uz njega je najbolji bio Larkin sa 19 poena, tri asistencije i jednim skokom.

Barseloni nije pomogao ni Nikola Mirotić, koji je utakmica završio sa 24 poena i pet skokova.

Zanimljivo Efes je vodio od početka do kraja, a Katalonci su uglavnom bili na jednocifrenom zaostatku.

Najubedljiviju prednost Efes je imao u četvrtoj četvrtini, +13, Barsa je pokušavala da se vrati, ali bezuspešno.

Prišli su na -2 u poslednjem minutu, ali to je bilo sve. Ekipa Ergina Atamana je odolela.

Blaugrana je i pored ovog poraza i dalje prva na tabeli sa skorom 17-7. Efes je na učinku 13-10 i konačno je u plej-of zoni.

Košarkaši Valensije savladali su na svom terenu, posle dva produžetka, ekipu CSKA sa 105:103 u okviru 24. kola Evrolige.

Najefikasniji u redovima pobedničke ekipe bio je Nikola Kalinić, koji je postigao 22 poena, te imao pet skokova i dve asistencije.

Toliko poena je imao i Klemen Prepelič, uz sedam skokova i šest asistencija.

Kod gostiju najbolji je bio Majk Džejms sa čak 37 poena i sedam asistencija.

Bio je ovo veoma zanimljiv meč, koji nije mogao da bude rešen posle regularnih 40 minuta.

Domaći su u drugoj četvrtini imali 15 poena prednost, koje su prokockali i na kraju jedva izvukli produžetak.

Delovalo je da će CSKA u dodatnih pet minuta rutinski slaviti, stekli su za ovakav meč velikih +4, ali usledila je serija Valensije, koja je posle trojke Kalinića i povela.

Strelnieks je potom promašio otvorenu trojku, da bi domaći nakon toga organizovali loš napad.

U kontri je zaustavljen Majk Džejms, koji je iskoristio dva slobodna bacanja. Armejci su bili ponovo blizu trijumfa, ali je Marin Hermanson na 6 sekundi do kraja prvog produžetka iskoristio jedno od dva slobodna bacanja i uveo duel u novi produžetak.

Velika borba je viđena i u drugom produžetku, a jedan od najvažnijih koševa postigao je Nikola Kalinić, na oko četrdesetak sekundi pre kraja.

Majk Džejms je imao na kraju šut za pobedu, ali je promašio.