6. Januara 2021.

Micić odličan u pobjedi Efesa

Reč je bila o zaostaloj utakmici 9. kola Superlige Turske u kojoj je Micić apsolutno bio dominantan.

Koliko je odigrao odlično svedoči da je bio najefikasniji pojedinac susreta sa 27 poena, a pored toga zabeležio je u tri uhvaćene lopte, četiri asistencije i 75 odsto uspešnosti šuta iz igre (10/15).

Osim njega istakli su se i Danston sa 15 odnosno Boboa sa 11 poena, dok su u timu Gacijantepa bili najbolji Žate sa 19 i Lamar sa 15 poena.

Pobeda je mogla biti ostvarena i ranije pre poslednje četvrtine, u kojoj je bilo dosta drame.

Efes je sredinom treće četvrtine imao prednost 41:26, da bi se pred kraj te deonice domaćin približio na svega koš, 43:41.

Ipak, iskusniji gosti nisu ispustili prednost u poslednjih deset minuta pa su tako stigli do 14 pobede u isto toliko mečeva.