23. Aprila 2021.

Mesijeva noć, Barsa ima sve u svojim rukama

Katalonski klub je tako došao na pet bodova manje od vodećeg Atletiko Madrida i dva manje od Reala, uz utakmicu manje od oba rivala.

Budući da će do kraja sezone Atletiko gostovati na “Kamp Nou”, to praktično znači da će Barselona sa svim pobedama do kraja osvojiti šampionsku titulu.

Ali, to svakako neće biti lako, a to je pokazao i duel sa Hetafeom, jer je zahvaljujući Lionelu Mesiju izgledalo kao da će to biti lagan trijumf.

A zapravo je do samog finiša vladala neizvesnost, iako je, recimo, posed lopte na celom meču bio 80:20 u korist Barse.

Mesi je u 8. minutu doveo domaće u prednost, ali je četiri minuta kasnije Lengle postigao autogol posle centaršuta Kukurelje sa leve strane.

Ipak, uzvratio je na drugoj strani Čakla, i to na bizaran način tako što je pokušao da vrati loptu golmanu, a on je “pobegao” sa gola očekivajući loptu na stranu.

Vođstvo je duplirao Mesi svojim drugim golom u 33. minutu. Sjajno je šutirao, pogodio stativu, a potom je odbitak gotovo iz mrtvog ugla ipak smestio u mrežu.

Gosti su u poluvremenu napravili dosta izmena, izašao je i Nemanja Maksimović i činilo se da je sve rešeno.

Ali, sve je “zakuvao” penal koji je skrivio Ronald Arauho u 69. minutu, a koji je u gol za 3:2 pretvorio Enes Unal.

Barselona je prerano počela da otaljava posao, Hetafe uvideo šansu, ali se Arauho u 87. iskupio za skrivljeni penal i sve rešio.

Mesi je upisao asistenciju iz kornera, a mladi urugvajski štoper visoko skočio i zakucao loptu u mrežu.

Ni tu nije bio kraj, jer je u trećem minutu nadoknade dosuđen penal koji nije želeo da izvede Mesi i tako postigne het-trik, već je loptu dao Antoanu Grizmanu koji je postavio konačnih 5:2.