28. Septembra 2021.

Mesi se konačno upisao

Nakon tri utakmice u kojima se nije uspio registrirati kao strijelac, argentinski napadač probio je led. I to protiv ekipe Pepa Guardiole, s kojim je svojedobno imao izuzetno uspješnu saradnju u Barceloni.

Fudbaleri Paris Saint-Germaina pobijedili su na svom terenu Manchester City rezultatom 2: 0 (1: 0) u derbiju drugog kola Lige prvaka, debitantskim golom Lionela Messija u dresu svetaca.

Nakon tri utakmice u kojima se nije uspio registrirati kao strijelac, argentinski napadač probio je led. I to protiv ekipe Pepa Guardiole, s kojim je svojedobno imao izuzetno uspješnu saradnju u Barcelone.

Bio je to pravi “mesijanski” cilj. Leo je povukao loptu naprijed kroz sredinu, odigrao dvostruki pas sa Killian Embapeom na rubu kaznenog prostora, zatim iz prve pogodio rašlje i u 74. minuti postavio konačan rezultat na Parku prinčeva.

Do tog trenutka viđena je ujednačena borba u reprizi prošlogodišnjeg polufinala Lige prvaka koje je pripalo Englezima. Rani pogodak svetaca, preko Idrise Gana Gay u osmom minutu, napravio je jedinu razliku.

City je najveću priliku za gol propustio u 26. minuti. Nakon udarca glavom Rahima Sterlinga, lopta se od prečke odbila do Bernarda Silve, koji je sa udaljenosti od jednog metra uspio promašiti praznu mrežu.

Do poluvremena je zapretio još Ruben Dijaš, dok u drugom delu igre gotovo da nije viđena prava prilika.

Ekipa Maurisija Poćetina prepustila je inicijativu sastavu Pepa Gvardiole i čekala trenutak iz kontra-napada da zada završni udarac. Šampion Engleske je na sve načine pokušao da dođe do gola, međutim, osim nekoliko pokušaja sa distance, pre svega Rijada Mareza, nije iskreirao ništa konkretnije.

Posle pomenutog gola Mesija i naleti Građana su opali, pa je domaći tim gotovo rutinski priveo posao kraju za premijernu pobedu u Ligi šampiona ove sezone i prvu protiv engleskog kluba u istoriji.

Sveci su sada lideri grupe A sa četiri boda. Siti je treći sa tri.

PhotoNews Panoramic

Poziciju broj dva zauzima Klub Briž sa četiri poena, pošto je u drugom duelu grupe dobio Lajpcig u Nemačkoj 2:1.

Belgijanci su do slavlja stigli posle preokreta. Lajpcig je poveo u petom minutu golom Kristofera Enkunkua, da bi Hans Vanaken u 22. i Mats Rits u 42. doneli tri poena gostima.

U trećem kolu sastaju se PSŽ – Lajpcig i Klub Briž – Mančester Siti.