29. Oktobra 2019.

Mesi se igrao – Barselona razbila Valjadolid

Lionel Mesi odigrao je sjajnu utakmicu za katalonski klub i sa dva gola i dve asistencije bio je najzaslužniji za ubedljivu pobedu.

Šampion Španije ovim trijumfom izbio je na prvo mesto i sada ima 22 boda, dva više od Granade i Atletiko Madrida.

21.15 Hetafe – Granada

Katalonski gigant mrežu protivnika načeo je u drugom minutu kada je Lengle iskoristio grešku odbrane Valjadolida i uz malo sreće pogodio za 1:0. Samo trinaest minuta kasnije gosti dolaze do izjednačenje preko Kika.

To je bilo sve što smo videli od Valjadolida i do kraja meča samo se Barsa pitala. Do poluvremena Vidal i Mesi su se upisali u listu strelaca i na pauzu se otišlo sa rezultatom 3:1.

U nastavku domaći fudbaleri postigli su još dva gola, i kod oba je Mesi imao veliku ulogu. Prvo je u 75. postigao svoj drugi gol na meču, a potom je dva minuta kasnije asistirao Suaresu za konačnih 5:1.

Barselona u narednom kolu gostuje Levanteu, dok Valjadolid čeka Majorku.