10. Novembra 2019.

Mesi nastavlja sa čudima iz prekida, Barsa opet na vrhu u La Ligi

Bio je to ponovo šoul neverovatnog Lionela Mesija koji je postigao het-trik, a posle prvog gola iz penala usledila su nova dva pogotka Argentinca iz slobodnih udaraca.

Mesi je u 23. minutu rutinski realizovao najstrožu kaznu pošto je lopta pogodila u ruku jednog igrača iz odbrane Selte.

Potom je Mesi u 41. minutu skrivio prekršaj posle kojeg je dobio žuti karton, a Lukas Olaza je golom iz prekida izjednačio na 1:1.

Bio je to znak za Mesija da se revanšira i u prvom minutu nadoknade vremena, posle slobodnog udarca sa preko 25 metara, Mesi je šutirao neodbranjivo kraj leve stative za odlazak na poluvreme sa prednošću od 2:1.

Mesi je, samo sa druge strane, ponovio magiju u 48. minutu kada je takođe sjajno šutira, golman Selte nije imao nikakve šanse da brani udarac – 3:1. Statistika kaže da je to bio njegov 52. gol iz slobodnih udaraca.

Konačan rezultat od 4:1 za Barselonu postavio je Serhio Buskets u 85. minutu.

Barselona je posle ove pobede bodovono izjednačena sa večitim rivalom Realom (imaju po 25 bodova), ali je prva na tabeli zahvaljujući boljoj gol razlici.