Mektomini zamijenio Matića i spasio Junajted muka - BIGportal.ba
Fudbal Sport

Mektomini zamijenio Matića i spasio Junajted muka

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u četvrtfinale engleskog FA kupa, pobedom nad Vest Hemom od 1:0.

Ekipa Olea Gunara Solskjera je “čekićare” eliminisale uz dosta muke, tek posle produžetaka.

Junak domaćih bio je Skot Mektomini, koji je Lukaša Fabijanskog savladao u 98. minutu utakmice.

On je ušao u 73. minutu regularnog dela umesto Nemanje Matića, a asistent kod gola nešto kasnije bio mu je Markus Rašford.

Delovalo je da od kontranapada Junajteda neće biti ništa i da su se Bruno, Fred i Kavani prekombinovali, međutim, škotski veznjak je natrčao i iz kolena pogodio mrežu gostiju.

Junajted je bio nešto bolji rival, imao za nijansu više prilika i na kraju otišao u četvrtfinale najmasovnijeg takmičenja na svetu.

Vest Hem je bio blizu penala, ali je Mohamed Benrama u 115. minutu glavom šutirao pravo po sredini gola u Dina Hendersona.