22. Jula 2021.

Meksiko razbio Francusku, Egipat odolio Španiji

Oni su u A grupi pobedili Francusku sa 4:1 (0:0), dok su u C grupi Egipat i Španija odigrali bez golova.

Malo ko je očekivao da će Meksikanci na Tokio stadionu tako ubedljivo slaviti protiv Francuza.

Golova nije bilo u prvom poluvremenu, ali ih je zato bilo čak pet u nastavku.

Čim je krenuo drugi deo, Aleksis Vega, igrač Gvadalahare, zatresao je mrežu Francuske, da bi Sebastijan Kordova u 55. minutu povisio na 2:0.

Francuzi su uspeli da se donekle vrate u meč kada je Andre-Pjer Žinjak iz penala pogodio u 69. minutu i smanjio na 2:1.

Ipak, Meksiko je pritisnuo u finalnih desetak minuta i postigao još dva gola.

Prvo je u 80. minutu drugi igrač Gvadalahare, Urijel Antuna, šutirao da desetak metara, lopta se od stative odbila u mrežu, a sve je bilo gotovo u prvom minutu nadoknade kada je posle lepe akcije sa desne strane Eduardo Agire postigao gol za konačnih 4:1.

Iznenađenje je remi Egipta i Španije u C grupi. Nije bilo previše šansi, Danijel Sebaljos je u 28. minutu pogodio stativu, da bi dva minuta pre kraja u prilici bio i Pedri, ali je golman Egipta sjajnom odbranom sprečio gol i poraz svog tima.

U B grupi, Novi Zeland je golom igrača Barnlija Krisa Vuda, pobedio Južnu Koreju sa 1:0 (0:0), dok je u D grupi Obala Slonovače savladala Saudijsku Arabiju sa 2:1 (1:1).

Obala Slonovače povela je autogolom Al Amrija u 39. minutu, da bi Al Dasari izjednačio u 44. minutu.

Pobedu “slonovima” doneo je igrač Milana Frank Kesi u 66. minutu.