8. Jula 2019.

Meksiko minimalncem “skinuo” SAD sa trona

Fudbalska reprezentacija Meksika osvojila je CONCACAF Gold kup Severne i Centralne Amerike pobedom nad SAD rezultatom 1:0.

Meksiko je do trofeja došao sa svih šest pobeda na turnir, od kojih je jedna došla posle produžetka, a jedna posle penala.

Meksikanci su pobedom “skinuli” SAD sa trona, a zanimljivo je da su poslednjih osam godina ove dve reprezentacije osvajale trofej.

U prvom poluvremenu meča obe ekipe su imale po nekoliko velikih prilika, dok je najveću propustio Andres Guardado u 16. minutu.

Na pauzu se otišlo bez golova, a na prvi pogodak čekalo se do 73. minuta. Tada je Đio dos Santos prihvatio loptu u šesnaestercu protivnika i zakucao loptu pod prečku.

Amerikanci su do kraja meča imali jednu priliku, ali nju nije uspeo da realizuje Kristijan Roldan.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Meksikanac Raul Himenes (Vulverhempton), najbolji strelac bio je kanadski fudbaler Džonatan Dejvid (Gent), a najbolji mladi igrač Kristijan Pulišić (Čelsi).