11. Juna 2021.

Mega “srušila” Zvezdu – igraće se majstorica!

Crvena zvezda je dominantno pobedila u prvoj utakmici rezultatom 98:69 i Dejan Radonjić je imao razloga za slavlje.

U utakmici broj dva su se igrači Mege revanširali i na svom parketu slavili sa 86:79, čime su izborili majstoricu. Treći meč će se igrati u hali Aleksandar Nikolić.

Crvena zvezda: Hol 19, Lojd, Uskoković 2, Davidovac 10, Lazić 3, Rit, Radanov, Dobrić 31, Simonović 2, Jagodić Kuridža, Kuzmić 2, Noko 10
Mega: Petrušev 16, Tepić 9, Momirov 3, Novak 4, Simonović 19, Cerovina 3, Matković 8, Kazalon 9, Milosavljević 12, Simanić 3

Prvo poluvreme je bilo izuzetno zanimljivo i obeležio ga je veliki preokret.

Dakle, košarkaši Mege su odlično počeli utakmicu i odmah na startu napravili seriju koju je pokrenuo Filip Petrušev prvom pogođenom trojkom za 11:4.

Tada Dejan Radonjić zove tajm aut, a Zvezda daje samo 2 poena i Mega odlazi na 16:6, pa sledi nova serija domaćih i ogromnih 29:12 posle trojke Jovana Novaka.

Zakucavanjem Karla Matkovića je Mega završila prvu četvrtinu rezultatom 35:17, a drugu počela slobodnim bacanjem za maksimalnih 19 razlike.

Ko bi tada mogao da pretpostavi da će Mega prokockati tu ogromnu prednost. Zvezda je drugi kvartal dobila sa više nego ubedljivih 29:10.

Iz napada u napad se topila prednost, a onda je Zvezda u poslednjem napadu preko Lengstona Hola flouterom došla do prvog vođstva na utakmici 45:46 i otišla na „veliki odmor“.

U nastavku se ponovo promenila priča. Mega je preuzela kontrolu, odlično trčala tranziciju i uspela da ovaj deo utakmice pripiše sebi.

Sredinom četvrtine je napravljena ključna serija koja im je donela 58:54, a onda su nastavili da grade prednost zahvaljujući odličnoj igri u reketu i trčanju, pa zakucavanjem Kazalona stiču 65:58 pred poslednjih 10 minuta košarke.

Mega je uspešno držala Zvezdu na pristojnom odstojanju tokom čitave četvrte četvrtine. Kada god je Zvezda uspevala da priđe na dva ili manje poseda, tada se javljao Filip Petrušev svojim poenima.

Upravo je nejgova trojka posle Zvezdine odluke da ne pravi faul bila možda i ključna, tada je na semaforu stajalo 80:73 i samo smo čekali konačan ishod, pošto je bilo jasno da će se igrati majstorica.

Ognjen Dobrić je sa 31 poenom bio najefikasniji, dok je Lengston Hol ubacio 19. Na drugoj strani je 19 imao Simonović uz 20 skokova, a 16 Petrušev uz 12 poena Dragana Milosavljevića.