Medvedev rutinski, Cicipas se mučio, Fricu drama, Amerikanac najveća senzacija

Rus je bio bolji od Botika van de Zandšulpa sa 3:0 nakon dva sata igre.

Po setovima je bilo 6:4, 6:4, 6:2.

Ne može se reći da je Medvedev briljirao, pre da je igrao koliko mu je bilo potrebno protiv Holanđanina.

Imao je značajno više osvojenih poena u odnosu na protivnika nakon prvog servisa, a umesto da sam napada prepustio je to protivniku očekujući grešku.

To je rezultovalo sa 32 neiznuđene Zandšulpa, odnosno 12 više od Medvedeva koji je uspeo da spasi sve tri brejk lopte sa kojim se suočio.

Bio je ovo drugi susret dvojice tenisera nakon što je Medvedev slavio na US Openu u septembru prošle godine.

Grčki teniser Stefanos Cicipas još jedan je u nizu favorita koji svoj epitet na Australijan openu nije izneverio.

Četvrti igrač sveta je nakon dva sata i 45 minuta eliminisao Benou Pera 3:1 i plasirao se u osminu finala.

Po setovima je bilo 6:3, 7:5, 6:7, 6:4.

Mogao je Cicipas i ranije da završi ovaj meč. Pri rezultatu 5:5 u trećem setu imao je 0:30 na protivnikov servis, ali se Per izvukao i potom u taj-brejku stigao do seta. Na kraju samo za utehu.

Cicipas je bolje servirao od protivnika i završio susret sa 21 asom, 11 više od protivnika kao i šest duplih grešaka manje.

Značajna je razlika i kada pogledamo odnos vinera i neiznuđenih grešaka. Cicipas je na 40 vinera napravio 26, dok je Francuz imao 50 grešaka na 39 vinera.

Cicipas će u narednom kolu prolaz u četvrtfinale tražiti protiv Tejlora Frica.

Iznenađenje u prvom meču muškog singla šesto dana Australijan opena.

Amerikanac Tejlor Fric u pet setova eliminisao je Roberta Bautistu Aguta – 6:0, 3:6, 3:6, 6:4, 6:3.

Fric je posle preokreta izborio mesto u osmini finala Grend slema u Melburnu, gde ga čeka bolji iz duela Benoa Per – Stefanos Cicipas.

Na najbolji način je Fric otvorio meč, nije prepustio nijedan gem rivalu, ali je onda neshvatljivo pao.

Španac je iskoristio i napravio preokret, ali se Fric izdigao iznad teškog momenta kada su svi mislili da je klonuo.

U pravoj reviji brejkova, u meču u kojem ih je napravio čak 10, Fric je napravio najveći rezultat na Grend slemovima.

Do sada mu je to bilo treće kolo, čak u sedam navrata…

Kanadski teniser Feliks Ože-Alijasim plasirao se u osminu finala Australijan opena.

On je za nešto manje od dva sata igre bio ubedljiv protiv Britanca Danijela Evansa 3:0.

Po setovima je bilo 6:4, 6:1, 6:1.

Evans se držao i verovatno bio i bolji igrač do pred kraj prvog seta. U dva gema je imao po brejk priliku koju nije iskoristio, ali je zato jeste Kanađanin i to u odlučujućem gemu.

Posle toga je usledio raspad igre 24. igrača sveta. Kada pogledamo sveukuono Ože-Alijasim je zasluženi pobednik. Imao je čak 91 odsto osvojenih poena nakon prvog servisa u odnosu na protivnikovih 60, a 17 asova je samo po sebi bilo dovoljno da napravi razliku s obzirom na to da je protivnik imao samo jedan.

Razlika između tenisera se povećava kada pogledamo odnos vinera. Na 40 Kanađanina, Evans je uzvratio sa samo 10. Istina, Ože-Alijasim je imao i dve greške više, ali to kao posledica napadačke igre nije bilo dovoljno da se snage ujednače.

Devetog tenisera sveta u narednoj rundi očekuje bolji iz duela Marina Čilića i Andreja Rubljova.

Najveće iznenađenje ovogodišnjeg “Ozi opena” dolazi iz SAD.

U sudaru autsajdera i tenisera koji su nenadano iskočili, Amerikanac Maksim Kresi je eliminisao Kristofera O'Konela iz Australije u četiri seta, za plasman u osminu finala.

Posle 2 sata i 41 minuta igre 70. teniser planete slavio je rezultatom 6:2, 6:7 (6:8), 6:3, 6:2.

Time je izborio meč sa prvim favoritom turnira Danilom Medvedevom, ali ujedno i razočarao domaću publiku u Melburnu zbog ispadanja domaćeg predstavnika.

O'Konel je živeo san, priredio i senzaciju tako što je u prethodnoj rundi izbacio Dijega Švarcmana, ali nije mogao preko Kresija da podeblja rekord na Grend slemovima ovaj 175. igrač planete.

Zato jeste Amerikanac i to ubedljivo, nakon što mu je druga runda na US openu bio najveći domet.