3. Juna 2021.

Medvedev loše krenuo, pa nadigrao Amerikanca

Drugi igrač sveta je tako zabeležio i drugu pobedu u karijeri u Parizu, a naredni rival biće mu još jedan teniser iz SAD-a, Rejli Opelka.

Nije mu bilo lako da se izbori sa Polom, izgubio je prvi set, da bi potom u naredna tri odigrao na svom nivou, 3:6, 6:1, 6:4, 6:3.

Nakon tog prvog seta mnogi su pomislili da će ovo biti tipičan Danilov meč na šljaci, da će se “raspasti” i glatko izgubiti, međutim, nije poklekao.

Naredni set je započeo odličnom, brejkom, pa potom napravio još jedan i lako izjednačio.

U sledeća dva je bio dobar, nešto nesigurniji u odnosu na drugi, pošto je i sam dopustio jedan brejk u trećem, a dva u četvrtom setu, ali je na kraju uspeo da stigne do trijumfa posle dva sata i 18 minuta igre.

Nešto ranije, Hiron je izbacio Pelju, Garin Mekdonalda, Karenjo-Busta Kukoa, dok je Džonson bio bolji od Monteira.