24. Januara 2022.

Medvedev do četvrtfinala pobjedom protiv Kresija, Ože-Alijasim završio misiju Čilića

Prošlogodišnji finalista je posle velike borbe pobedio 70. igrača sveta, Amerikanca Maksima Kresija, 6:2, 7:6, 6:7, 7:5.

Meč je trajao tačno tri i po sata i Rus je morao dosta da se pomuči da trijumfuje.

Medvedev je do četvrtog kola stigao zahvaljujući trijumfima nad Laksonenom, Kirjosom, koji mu je jedini uzeo set, te Van de Zandšulpom.

Što se tiče Kresija, on je jedno od najprijatnijih iznenađenja na Australijan openu, gde je nastavio sa dobrim rezultatima započetim na nedavnom turniru iz serije 250 u ovom gradu, kada je u finalu izgubio od Rafaela Nadala.

Feliks Ože-Alijasim je izborio plasman u četvrtfinale Australijan opena.

Deveti teniser sveta je posle tri sata i 39 minuta igre po paklenim uslovima pobedio 17. na svetu, Marina Čilića, 2:6, 7:6 (7), 6:2, 7:6 (4).

Činilo se da će sve ići kakao želi Čilić, Hrvat je odigrao odlično u početnom setu i uz dva brejka, u trećem i sedmom gemu došao do 6:2.

Međutim, Kanađanin se konsolidovao, nije dozvolio brejk u drugom setu, dok je propustio četiri prilike da oduzme servis protivniku.

Uspeo je da dobije taj-brejk tako što je spasao set loptu na 5:6, dobio je taj deo igre sa 9:7.

Čilića je to poremetilo, na način koji je dobio početni set, tako je izgubio treći i teniser iz Montreala je poveo sa 2:1.

U setu odluke, ponovo nije bilo brejka, pa je sve rešio taj-brejk.

Ože-Alijasim je poveo sa 3:0 i tu prednost nije ispustio, dobivši taj-brejk sa 7:4.

Njega u četvrtfinalu očekuje duel sa pobednikom meča između Danila Medvedeva i Maksima Kresija.