18. Augusta 2019.

Mec ubjedljivo pobijedio Monako, Amijen šokirao Lil

Lil je prethodne sezone bio apsolutni hit Lige 1, završili su takmičenje na drugoj poziciji iza šampiona Pari Sen Žermena.

Ovu novu sezonu započeli su pobedom, a nastavili porazom na gostovanu Amijenu, ali ruku na srce ekipu je napustio njen glavni igrač Nikolas Pepe koji je za pozamašnu svotu novca prešao u Arsenal.

Amijen je golom Girasija u 70. minutu utakmice došao do velike pobede i upisao tri boda u drugom kolu. Baš kao i Amijen, Mec je uspeo da pobedi Monako rezultatom 3:0, pa su “Kneževi” poraženi identičnim rezultatom kao u prošlom kolu, kada su na svom stadionu izgubili od Liona.

Dialo je već u 11. minutu utakmice doveo Mec u vođstvo sa beke tačke, da bi u 34. minutu Agilar ponovio grešku Seska Fabregasa iz prvog kola i zaradio direktan crveni karton, pa je Monako igrao sa igračem manje.

Isti igrač je prednost uvećao u 53. minutu, dok je Koad postavio konačan rezultat samo 13 minuta kasnije.

Tuluz je takođe minimalnim rezultatom pobedio Dižon, dok je Nica sa 2:1 slavila na gostovanju Nimu, a Bordo i Monpelje su podelili bodove.