3. Juna 2019.

Meč Nišikorija i Pera prekinut zbog mraka

Meč osmine finala Otvorenog prvenstva Francuske u Parizu između Benoe Pera i Keija Nišikorija prekinut je po završetku trećeg seta zbog mraka.

Posle dva sata i dva minuta japanski teniser Kei Nišikori stekao je prednost od 2-1 u setovima, a meč je sam po sebi kasnio pošto se duel Stanislasa Vavrinke i Stefanosa Cicipasa prilično odužio.

Prvi set je Nišikori dobio ubedljivo, 6:2, pogađao je linije i izluđivao Pera, koji je tokom čitavog meča imao publiku uz sebe, pošto je poreklom Francuz. Uspeo je Benoa da izjednači u drugom setu, a treći je identično kao i prvo pripao Nišikoriju.

Per i Nišikori će svoj meč nastaviti u ponedeljak, a pobednik tog duela ići če na branioca titule Rolan Garosa, Rafaela Nadala.