7. Februara 2021.

Meč karijere Jokića – 50 poena!

Oborio je lični rekord po broju postignutih poena – stigao je prvi put do “magičnih” 50.

Imao je šut za dva 17/27, za tri poena 3/5 i bacanja 7/7. Dodao je i 12 asistencija uz 8 skokova, za 22. uzastopni dabl-dabl ove sezone.

Ipak, nije mogao sve sam. Sakramento Kingsi savladali su njegove Denver Nagetse i treći put ove sezone – 119:114.

Jokić je sa 22 poena u poslednjoj četvrtini doveo Nagetse sa dvocifrenog zaostatka u egal završnicu, ali su se Kingsi odbranili trojkama Foksa i sjajnog rukija Halibartona.

Nikola Jokić dobro je otvorio meč.

Razigravao je saigrače i brzo došao do tri asistencije, a na prve poene morao je da sačeka četiri minuta. Milsap i Barton su dobro počeli i morali su da preuzmu deo šuteva Džamala Mareja, koji je meč propustio zbog povrede. Takođe, nije bilo ni Gerija Herisa.

Na drugoj strani je raspoložen bio ruki Halibarton, pratio ga je sjajni Holms koji je na poluvremenu šutirao 5/5 i Kingsi su došli do +5.

Imali su poen prednosti nakon prve četvrtine, a u prvoj polovini druge četvrtine igrali su rezervisti za Denver, pa smo tako na parketu videli Hemptona, Hauarda i Čančara, koji ne dobijaju često priliku.

Držali su Denver u igri, komandovao je Džamajkl Grin, ali je sve to bilo slabo i imali su sreće i što su Kingsi stali bez Foksa i Holmsa, pa je samo Barns bio raspoložen.

Kada se Jokić vratio, upisao je još četiri poena i dve asistencije u drugoj četvrtini, koja je završena trojkom Halibartona i zakucavanjem Bartona i na poluvremenu je ostao taj jedan poen prednosti za Kingse.

Prvo poluvreme obeležila je fantastična blokada Hasana Vajtsajda.

Sakramento: Foks 24, Hild 5, Barns 28, Begli 3, Holms 21+10s, Halibarton 23, Džozef 2, Vajtsajd 11+11s, Robinson 2Denver: Jokić 50+12as+8s+3bl, Barton 11, Milsap 14, Moris 11, Grin 10, Porter 8, Hempton 7, Hauard 3, Čančar 0

Harison Barns i Holms su nastavili da igraju sjajno i u trećoj četvrtini i zahvaljujući njima su Kingsi konstantno održavali prednost.

Na drugoj strani je Jokić poentirao i asistirao, a pridružio mu se, za promenu, raspoloženi Milsap. Nije loš bio ni Barton, a svoj uobičajeni posao radio je i Moris, pa je Denver bio u egalu.

Jokić je na tri minuta do kraja treće četvrtine upisao i 22. dabl-dabl ove sezone, pošto je imao 20 poena i 10 asistencija.

Na kraju treće četvrtine bilo je +6 za Kingse.

Koliko nije bilo pomoći za Jokića govori da niko osim njega nije bio dvocifren u Denveru na poluvremenu, a na kraju treće četvrtine je dvocifren pored njega bio samo Pol Milsap.

Kingsi serijom 5:0 otvaraju poslednju četvrtinu i dolaze do dvocifrene prednosti, prve na meču za bilo koju ekipu.

Nastavili su u istom ritmu i došli do +14, a u prvih pet minuta poslednje četvrtine sve poene je ili postigao ili asistirao Jokić.

Jokić je nastavio u istom ritmu i jednostavno je bio nezaustavljiv. Pogodio je pet šuteva zaredom iz reketa i na četiri minuta do kraja vratio Denver na šest poena zaostatka. Došao je i do 40 poena, ali niko drugi ništa nije mogao da ubaci.

Nastavio je u istom ritmu i došao je do brojke od 50 poena, kojom je oborio rekord karijere.

Ipak, to nije bilo dovoljno da se stignu Kingsi, koji su na kraju sa linije penala rešili meč.

Pamtiće se i prepričavaće se ova partija Jokića. Šteta što je bila u porazu.

Pored Jokića, Milsap je ubacio 14 poena, po 11 su dodali Barton i Moris, dok je Grin imao 10.

Kingse su do pobede predvodili Barns sa 28 poena, Foks sa 24, Halibarton sa 23 i Holms sa 21 poenom.