7. Decembra 2021.

Mbape i Mesi se igrali sa Brižom, Lajpcig bolji od Sitija

PSŽ Paris St Germain's Lionel Messi celebrates scoring their third goal with Kylian Mbappe, Idrissa Gueye and Achraf Hakimi Mesi MbapeREUTERS/Sarah Meyssonnier

Fudbaleri Pari Sen Žermena ubedljivo su pobedili Klub Briž sa 4:1, dok je RB Lajpcig bio bolji od Mančester Sitija 2:1 u utakmicama poslednjim šestog kola A grupe Lige šampiona.

Ono najvažnije bilo je poznato i pre poslednjeg kola, Mančester Siti je osigurao prvo mesto u grupi, a pored njega plasman u nokaut fazu obezbedio je i Pari Sen Žermen. RB Lapcig i Klub Briž su u poslednje kolo ušli sa istim brojem bodova i borili su se za treće mesto, odnosno plasman u Ligu Evrope.

Pep Gvardiola je odlučio da malo promeša karte i odmarao je nekoliko važnih igrača Sitija. To su iskoristili Nemci i ostvarili cilj u ovom meču.Fch

Poveli su u 24. minutu golom Mađara Dominika Soboslaija. Na 2:0 povisio je u 71. minutu Portugalac Andre Silva, da bi pet minuta kasnije Rijad Marez postigao počasni gol za Građane.

Gvardiolin tim je u finišu meča ostao sa igračem manje. U 83. minutu nekontrolisani Kajl Voker dobio je direktan crveni karton.

Leipzig's Dominik Szoboszlai scores their first goal
REUTERS/Annegret Hilse

Pari Sen Žermen je lako izašao na kraj sa Belgijancima ponajviše zahvaljujući raspoloženom Kilijanu Mbapeu. Sjajni Francuz je već u prvih sedam minuta postigao dva gola i ispisao nove stranice Lige šampiona. Postao je najmlađi igrač u ovom takmičenju koji je stigao do 30 datih golova.

Briž 38. klub kome je Mesi dao gol u LŠ

U prvom poluvremenu mrežu gostiju zatresao je na efektan način i Lionel Mesi i pitanje pobednika više nije dolazilo u pitanje.

Argentinac je prvi put u karijeri dao gol protiv Klub Briža, koji je na taj način postao čak 38. različiti klub kome je Mesi zatresao mrežu u Ligi šampiona. Nijedan fudbaler nije postigao golove protiv više različitih klubova od njega.

Belgijanci nisu imali šta da izgube i u drugom poluvremenu su krenuli mnogo hrabrije. Kao nagrada stigao je pogodak Matsa Ritsa.

U 76. minutu oboren je Mesi, španski arbitar Hesis Hil pokazao je na penal, a Argentinac je digurno izveo najstrožu kaznu i postavio konačan rezultat meča – 4-1.

Klub Briž je neslavno završio takmičenje. Postao je prvi klub u istoriji Lige šampiona koji je primio četiri ili više golova na četiri uzastopna meča u ovom elitnom takmičenju.

Rezultati 6. kola: Pari Sen Žermen – Klub Briž 4:1, RB Lajpcig – Mančester Siti 2:1.

Tabela: Mančester Siti 12, PSŽ 11, RB Lapcig 7, Klub Briž 4 boda.

Mančester Siti i PSŽ su obezbedili plasman u nokaut fazu Lige šampiona, dok je RB Lajpcig obezbedio mesto u nokaut fazi Lige Evrope.