13. Novembra 2022.

Matić u drami donio bod Romi, Murinjo isključen

Lineti je u 55. minutu pogodio za vođstvo Torina i taman kada se činilo da će gosti odneti sva tri boda iz Rima, tim Žozea Murinja se probudio u dramatičnoj završnici.

Upravo je Portugalac na klupi Rome pokrenuo tu dramu na kraju utakmice, pošto je u 89. minutu isključen zbog nesportskog ponašanja.

Beloti je imao priliku u drugom minutu sudijske nadoknade da donese bod svom timu sa bele tačke, ali je bio neprecizan.

Ni tu drami nije bilo kraja, lopta se odbila i stigla do Nemanje Matića na ivici kaznenog prostora. Nije razmišljao mnogo srspki fudbaler i sjajno je šutirao u donji levi ugao, pa je njegov pokušaj bio van domašaja Vanje Milinković-Savića – za konačnih 1:1.

Roma je sedma na tabeli sa 27 bodova, koliko ima i šestoplasirana Atalanta.

Torino je deveti sa 21 bodom.

Sada sledi pauza zbog Svetskog prvenstva, a početkom januara sledeće godine Roma će dočekati Bolonju u nastavku Serije A. Torino će ugostiti Veronu.

Monca je sa 3:0 dobila Salernitanu, a pogađali su Karlos Augusto u 24, Dani Mota u 35. i Pesina u 74. minutu.

Specija je sa 2:1 u gostima dobila Veronu. Verdi je doneo prednost Veroni u 30. minutu, a tri boda gostima doneo je Nzola golovima u 53. i 69. minutu.