14. Marta 2021.

Martinez spasitelj Intera

Prvo poluvreme je okončano bez golova. Iako favorit na papiru, Inter nije stvorio nijednu ozbiljnu priliku. Najveću šansu propustio je srpski reprezentativac u dresu Torina Saša Lukić, kada je njegov šut glavom završio malo pored stative.

Stvari su se zakuvale u drugih 45 minuta. U 62. minutu nepropisno je u kaznenom prostoru zaustavljen Lautaro Martinez. Penal za tim iz Milana realizovao je Romel Lukaku. Očekivalo se da lider rutinski privede meč kraju. Međutim, posle karambola u šesnaestercu Intera na jednu loptu je natrčao Sanabria i postigao gol za izjednačenje.

Od tog trenutka domaći su se odlično branili. Delovalo je da će odoleti. Međutim, pet minuta pre kraja Aleksis Sančes, koji je nekoliko minuta ranije ušao u igru asistirao je Lautaru Martinezu, koji donosi tri zlata vredna boda Interu.

U drugom meču popodnevnog programa Parma je iznenadila Romu i slavila 2:0. Pretposlednji tim lige je ovim trijumfom uhvatio poslednji brod u borbi za opstanak. Prednost Parmi doneo je Mihaila u devetom minutu, dok je konačan skor sa bele tačke u 55. minutu postavio Ernani.

Vodeći na tabeli je Inter sa 65 boda. Imaju devet bodova i meč više u odnosu na gradskog rivala Milan. Juventus je treći sa 52 poena i dva meča manje. Roma je peta sa 50 bodova, propustila je priliku da se eventualnom pobedom vrati na četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Torino je trenutno 18. sa 20 bodova iz 25 mečeva. Parma je mesto iza njih sa bodom manje i dva meča više. Oba tima se nalaze na pozicijama koja vode u Seriju B.