22. Januara 2020.

Marjanović i Dončić odlični, ali nedovoljni za Lenarda

Klipersi su četrtom pobedom u nizu upeli da prekinu seriju Dalasa od četiri uzastopna trijumfa.

U prvom poluvremenu viđena je prava rezultatska klackalica, a Klipersi su se početkom treće deonice “odlepili” na +14.

Dalas je uspeo da se vrati u meč, povede, a onda i utakmicu odvede u neizvesnu završnicu.

Klipersi su trojkom Kavaja Lenarda na 1.08 do kraja poveli 108:100, ali su Maveriksi preko Luke Dončića i Maksija Klibe smanjili zaostatak na tri poena na 24,6 sekundi do kraja.

Lendri Šemet je izgubio loptu i poklonio Dalasu priliku za izjednačenje, ali je Tim Hardavej promašio trojku. Ipak, nije usledila kazna za to, pošto je Džamajkal Grin promašio oba bacanja.

Mavsi su imali još jedan napad za pobedu, a Dok Rivers se odlučio na to da faulira Dončića. Slovenac je stao na liniju za slobodna bacanja i – promašio oba, od čega nije bilo oporavka.

Dončić je imao 36 poena (12/26), uz deset skokova i devet asistencija, ali i četiri izgubljene lopte.

Kristaps Porzingis se “raspao” u povratku na teren posle skoro mesec dana sa 4/17 iz igre, za deset poena i devet uhvaćenih lopti, dok je Boban Marjanović dobio 16 minuta i ostvario 12 poena i sedam skokova.

Lenard je na drugoj strani bio neumoljiv sa 36 poena (12/29) i 11 skokova, a najbolje ga je pratio Lu Vilijams sa 16 poena.