9. Februara 2020.

Marjanović dvocifren u pobijedi Dalasa, Bjelica odličan u trijumfu Kingsa

Marjanović je sa ekipom Dalasa, za koji ponovo nije igrao povređeni Luka Dončić, slavio na gostovanju Šarlotu (116:100), dok je Sakramento bio bolji od San Antonija, 122:102.

Dončić je propustio i šestu uzastopnu utakmicu u timu Mevsa, ali to nije smetalo njegovim saigračima da odličnom partijom dođu do trijumfa protiv Hornetsa.

Marjanović je na terenu proveo svega 13 minuta, ali je zato imao odličan učinak od 11 poena (4/7 iz igre) uz šest skokova i jednu blokadu.

Set Kari je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 26 poena uz šest skokova i tri asistencije, Vili KouliStein je imao dabl-dabl ulinak od 15 poena i deset skokova, Tim Hardavej je postigao 14, a Fini-Smit i Branson po 13 poena.

U timu Šarlota Devonte Grem je postigao 26 poena uz četiri skoka i deset asistencija.

Orlando – Milvoki 95:111

Sakramento je stigao do treće uzastopne i ukupno 21. pobede u sezoni, a Nemanja Bjelica je susret završio sa 15 poena, šest skokova i četiri asistencije za nešto više od 32 minuta u igri.

Bogdan Bogdanović je za nešto više od 23 minuta postigao pet poena uz dva skoka i po asistenciju i ukradenu loptu.

Prvi deo susreta bio je prilično izjednačen, Kingsi su na poluvreme otišli sa prednošću od tri poena (52:49), ali su zato dodali gas u nastavku, treću i čerrtu četvrtinu dobili sa po devet razlike i tako stigli do ubedljivog trijumfa.

U pobedničkoj ekipi, najefikasniji je bio Badi Hild sa 31 poenom, šest skokova i pet asistencija, dok je Harison Barns postigao 25 poena.

Kod San Antonija Dejunte Marej je postigao 17, a Brin Forbs 16 poena.

Košarkaši Njujorka su savladali kao gosti detroit Pistonse 95:92, dok je Nju Orleans slavio u Indijani 124:117.

Nikse su do pobede predvodili Džulijus Rendl i Vejn Elington koji su postigli po 17 poena, dok je u pobedi Pelikansa Džejru Holidej imao dabl-dabl učinak od 31 poen i deset asistencija.

Bruklin je uspeo odlično da odigra poslednju četvrtinu protiv Toronta, ali nije izbegao poraz od 119:118.

Milvoki je nastavio odlilnu seriju, stigli su do četvrte pobede uzastopno i ubedljivo su prvi na Istoku. savladali su Orlando sa 111:95.

Janis Adetokumbo je imao nešto “sporije” veče, ali to je dalo priliku drugima da se istaknu, pre svih Krisu Midltonu i Bruksu Lopesu.

Lopes je postigao 23 poena, uz šest skokova, a Midlton je imao 21 uz 13 skokova i šest asistencija. Adetokumbo je susret završio sa 19 poena, 18 skokova i devet asistencija.

Kod Orlanda najbolji je bio Nikola Vučević sa 21 poenom, 14 skokova i šest asistencija.