25. Augusta 2020.

Mari srušio Zvereva, a Mađar Dimitrova!

Britanac je sa 2-1 u setovima pobedio sedmog tenisera planete, a petog nosioca Sinsinati Mastersa, Aleksandera Zvereva.

Mari je bio bolji posle dva i po sata tenisa – 6:3, 3:6, 7:5.

Trenutno 134. teniser planete je iskoristio jednu od svoje dve brejk šanse u prvom setu, usput spasavši protivnikove dve prilike.

Zverve je uspeo da prebrodi loš start drugog seta, a onda u samoj završnici da napravi pritisak i dođe do preko potrebnog izjednačenja.

Mari je bio taj koji je napravio prvi brejk u drugom setu, ali je na kraju tog dela igre viđen neočekivan splet okolnosti.

Mari je vodio sa 4:1, ali je desetak minuta kasnije viđen potpuni preokret – Zverev je na 5:4 servirao za pobedu.

Ipak, desilo se još jedno iznenađenje, pa je Britanac napravio dva uzastopna brejka, osvojio tri gema u nizu i zaslužio trijumf.

U trećem kolu Sinsinati Mastersa Mari igra protiv Kanađanina Miloša Raonića.

Raonić je u drugoj rundi pobedio Danijela Evansa sa 2-0 u setovima, 6:3, 7:5.

Zanimljiv duel večernjeg termina “Sinsinatija” odigrali su osmi teniser planete Mateo Beretini i malo poznati Finac Emil Rusuvuori.

Italija ne došao do pobede, ali tek posle dva časa i 43 minuta tenisa, sa 2-1 u setovima (6:4, 6:7, 7:5).

Apsolutni favorit ovog meča je imao set prednosti i 5:3 u drugom, ali je Rusuvuori uspeo nekako da se vrati, spasi meč loptu i preokrene rezultat u taj-brejku.

U trećem setu je bilo mirno, sve do trenutka kada je prvo Finac propustio brejk loptu na 4:4, a onda u narednom gemu Beretini čak četiri prilike za završi meč.

U narednom ritern gemu Italijan je ipak bio skoncentrisaniji, pa je iskoristio ukupno petu meč loptu i plasirao se u treće kolo.

Njegov naredni rival biće Amerikanac Rajli Opelka, koji je napravio iznenađenje izbacivši Argentinca Dijega Švarcmana.

Opelka je došao do neočekivano lake pobede od 6:3, 7:6.

On je čak tri puta u meču oduzeo servis rivalu, a u drugom setu ključni momenat bio je kada je pri zaostatku od 5:4 spasao tri set lopte.

Grigor Dimitrov ispao je sa turnira pošto je od njega bio bolji nekada prvi junior planete, Mađar Marton Fučovič, sa 7:5, 4:6, 6:2.

Fučovič je, zanimljivo, u prvom setu imao dva brejka prednost i na kraju ga jedva dobio, a “samo” brejk prednosti ispustio je u drugom delu igre.

U trećem je, ipak, potpuno nadigrao Bugarina i zakazao duel trećeg kola sa Filipom Krajinovićem.