4. Septembra 2020.

Mari eliminisan sa US Opena, Medvedev lako do trećeg kola, Raonić stao u drugom kolu

Meč je ukupno trajao 2 sata i 11 minuta, a Ože-Alijasim je slavio sa 6:2, 6:3, 6:4 i bez većih problema ostvario plasman u treće kolo turnira.

Verovali ili ne, kanadski teniser je imao čak 24 asa, dok je Endi Mari imao samo dva. Ože-Alijasim je ukupno imao 97 poena, a Mari 68 i prosto je počišćen sa terena u Njujorku.

Britanac je pre dva dana igrao pet setova protiv Nišioke i nije uspeo da se oporavi za meč sa Feliksom koji je odmah napravio brejk u prvom setu, a kasnije samo lomio Marija do ubedljive pobede.

Feliks Ože-Alijasim će u narednom kolu igrati protiv boljeg iz duela Mute – Evans, a njihov susret je prekinut zbog kiše pri rezultatu 1-1 u setovima.

Ruski teniser Danil Medvedev je sa 3-0 u setovima pobedio Kristofera O'Konela u drugom kolu US Opena.

Do nove lake pobede Danil Medvedev je došao rezultatom 6:3, 6:2 i 6:4 za dva sata igre.

Medvedev je u prvom setu uz dve brejk lopte i iskoristivši drugu, Rus je uspeo da savlada O'Kolena za 34 minuta i povede sa 1-‘ u setovima.

Drugi set je dobio prilično lako i momentalno pravi dupli brejk za veliko vođstvo koje je rezultovalo trijumfom od 6:2, da bi u poslednjem, trećem setu, Medvedev morao da spašava nekoliko brejk lopti, ali i da savlada O'Konela sa 6:4 za plasman u treće kolo US Opena.

Naredni rival Danila Medvedeva u trećem kolu US Opena je Džefri Džon Volf.

Kanađanin Miloš Raonić poražen je u drugom kolu US Opena od Vaseka Pospišila posle četiri seta – 6:7 (1), 6:3, 7:6 (4), 6:3.

Raonić, koji je pre samo nekoliko dana igrao finale Sinsinatija, važio je za tenisera koji bi mogao daleko da dogura, međutim sunarodnik ga je u tome sprečio.

Pospišić, koji takođe igra pod zastavom Kanade, odigrao je veoma dobar meč i zasluženo se plasira u treće kolo gde će igrati protiv Roberta Bautiste Aguta.

Pospišil nije klonuo duhom posle izgubljenog prvog seta i već u drugom je znao kako da odgovori Raoniću. Presudan je bio broj osvojenih poena na drugih servis pošto mu prvi nikako nije išao.

U ovom periodu igre Kanađanin je ubacio svega 58 odsto prvog servisa, ali je zato dobio 8/11 na drugi, naspram Raonićevih 2/7. Odlučujući brejk napravio je u šestom gemu i sa 6:3 dolazi do izjednačenja.

U trećem setu gledali smo veliku borbu i ponovo je taj-brejk odlučio pobednika. Ovoga puta je Pospišil bio bolji, te je poveo sa 2-1 u setovima.

Tokom četvrtog seta gledali smo ujednačenu borbu. Raonić je popustio krajem ovog perioda, Vasek je u osmom gemu došao do brejka i potom ga je u sledećem potvrdio i došao do pobede.

Amerikanka Serena Vilijams plasirala se uz dosta muke u treće kolo US Opena.

Iako je savladala Ruskinju Margaritu Gasparijan u dva seta, namučila se dok je stigla do 6:2, 6:4.

Vilijamsova je bez problema dobila prvi set za nešto više od pola sata igre, napravivši rano brejk za komotnih 5:1.

Iako je pri tom rezultatu izgubila servis, odmah je odgovorila rivalki novim brejkom za 6:2.

Međutim, Ruskinja je bila mnogo zahtevniji protovnik u drugom setu.

Mnogo je ređe grešila, što je frustriralo Amerikanku koja i dalje nije u najboljoj fizičkoj formi.

Tako smo videli egal sve do devetog gema kada Vilijams konačno pravi brejk i posle skoro sat vremena borbe dobija drugi set.

Vilijams će u narednoj rundi igrati protiv sunarodnice Sloun Stivens koja je u dva seta pobedila Govorcovu.