18. Februara 2021.

“Manekeni” ubjedljivi protiv Makabija, Jasikevičus deklasirao “svoj” Žalgiris

Izuzetno siguran meč odigrali su “manekeni” u “Mediolanum forumu” i već u prvoj četvrtini stekli veliku prednost.

Bilo je +12 u 9. minutu meča, a kasnije tokom druge četvrtine i +15 (35:20).

“Ponos Izraela” nije nalazio rešenje za igru Kevina Pantera koji je meč završio sa 15 poena.

I u drugom poluvremenu razlika je konstantno bila dvocifrena, a na kraju stigla i do maksimalnih +19.

Pored Pantera, Kajl Hajns je ubacio 14 u pobedničkom sastavu, Šilds je imao 11, a po 10 Datome i Rodriges.

Epitet najefikasnijeg igrača meča otišao je igraču Makabija Otelu Hanteru, strelcu 16 poena, ali nije imao pravu podršku.

Košarkaši Barselone bili su veoma ubedljivi u meču 25. kola Evrolige protiv Žalgirisa – 86:62.

Tim koji predvodi Šarunas Jasikevičus je utakmicu dobio fantastičnom odbranom od prvog do poslednjeg minuta, a kojom je temperamentno “komandovao” upravo bivši igrač i trener litvanskog tima.

Posle uvodne egal prve deonice, Katalonci su meč prelomili u drugoj i trećoj četvrtini tako što su rivalu u ta dva perioda ukupno dozvolili manje poena nego u celom prvom.

Iz takve odbrane dolazili su laki poenai i šut na drugoj strani terena, a razlika je samo rasla iz minuta u minut.

Na kraju vrlo ubedljiv trijumf, a u jednom momentu je razlika iznosila i +28 (75:47).

Ulogu najefikasnijih igrača meča podeliće tandem Barselone Kori Higins – Pjer Oriola sa po 19 postignutih poena.

Dejvis je imao 12, a Mirotić 10, dok u ekipi Žalgirisa nije bilo dvocifrenih košarkaša.

Hejs je imao devet, a Grigonis, Lovernj i Milankis po osam ubačenih poena.