11. Maja 2022.

Mane za pobjedu, Liverpul sačuvao nadu da može do titule

Oni su kao gosti u zaostalom meču 33. kola savladali na Vila parku Aston Vilu sa 2:1 (1:1) i tako stigli do 26. pobede u sezoni, čime su se bodovno izjednačili sa liderom Mančester sitijem, koji ima 86 bodova.

Bio je to 17. uzastopni ligaški meč ekipe Jirgena Klopa u kojoj je ostala neporažena.

Ipak, ne treba smetnuti s uma da izabranici Pepa Gvardiole imaju i meč manje, tako da su u pol poziciji što se tiče samog finiša trke za titulu.

Gostovanje “crvenih” u Birmingemu, ekipi koju sa klupe predvodi legenda Liverpula, Stiven Džerard, nije se pokazalo kao nimalo jednostavno.

Aston Vila je imala svoje šanse, ali je na kraju presudio veći kvalitet i želja ekipe sa Enfilda.

Početak je najavljivao da će biti golova, Aston Vila je već u trećem minutu stigla do prednosti.

Dinj je centrirao sa leve strane, a na odbijenu loptu ponovo je natrčao Daglas Luis i zatresao mrežu Liverpula.

Nije se dugo čekalo na odgovor, svega tri minuta.

Tada je prekid da desne strane izveo Aleksander-Arnold, stvorila se velika gužva, a najprisebniji je bio Žoel Matip koji je iz neposredne blizine zatresao mrežu.

Sadio Mane u 19. i Dani Ings u 24. minutu imali su dobre prilike, ali se na odmor otišlo sa 1:1.

Trenutak odluke viđen je u 65. minutu kada je Luis Diaz sjajno centrirao, a Sadio Mane skrenuo loptu u mrežu domaćina za 1:2.

Obrukao se Dani Ings nešto kasnije, izašao je pred Alisona, ali je sebi dao dug for i tako je propala prilika za izjednačenje.

Ings je u 84. minutu opet bio u prilici, ali je njegov udarac sa desetak metara iskosa Alison odbranio.

Isti igrač je u 85. minutu postigao gol, ali je poništen opravdano, jer je bio za metar u ofsajdu.