Mančester Siti prvi finalista Lige šampiona!

Marez 11, 63
Sudija: Bjorn Kujpers, Holandija
Stadion:
“Etihad”, Mančester

“Građani” su nakon pariskih 2:1, “svece” savladali i na “Etihadu” 2:0, uz novu sjajnu partiju Rijada Mareza.

Alžirac je bio dvostruki strelac. Prvo u 11, a potom i u 63. minutu, što je bilo dovoljno da se potvrdi trijumf Sitija i plasman u prvo finale elitnog evropskog takmičenja u istoriji kluba.

Engleski tim je osigurao meč za trofej u Istanbulu 29. maja. Tamo će im rival biti bolji iz dvomeča Čelsi – Real Madrid (prvi meč 1:1).

Pari Sen Žermen je u ovom snežnom revanšu u Mančesteru bio oslabljen neigranjem Kilijana Mbapea, kojeg muči mišić.

To ih nije sprečilo da na startu duela u Mančesteru pritisnu rivala, da bi već u sedmom prvo dobili penal od Kujpersa, a onda se razočarali, pošto je VAR pokazao da je Zinčenko igrao ramenom, a ne rukom.

M. Siti: Ederson, Voker, Stons, Dijaš, Zinčenko, Silva, Fernandinjo, Gindoan, Foden, Marez, De BrujnePSŽ: Navas, Florenci, Markinjos, Kimpembe, Dialo, Paredes, Verati, Erera, Di Marija, Nejmar, Ikardi

U 11. minutu Rijad Marez je iskoristio jedan odbitak nakon šuta De Brujnea i doneo vođstvo svojoj ekipi.

Samo nekoliko minuta kasnije gosti su mogli da uzvrate, pošto je posle centašuta sa boka Markinjos pogodio glavom prečku.

Praktično od tog trenutka do sredine drugog poluvremena nije bilo mnogo uzbuđenja, a onda…

Fenomenalna kontra i akcija De Brujnea i Fodena, u 63. minutu je završena novim golom Rijada Mareza.

Četiri minuta kasnije Anhel Di Marija je naseo na provokaciju Fernandinja, nagazio ga i zbog toga zaradio direktan crveni karton.

PSŽ je u tim trenucima bio na konopcima, Marezu je sve polazilo za rukom, dok je Foden stigao da pogodi i stativu.

Do kraja susreta više nije bilo golova, tek po neki žuti karton. Siti je na kraju izborio prvo finale Lige šampiona u istoriji kluba.