1. Jula 2020.

Mančester junajted igra kao nekada

Crveni đavoli” su trijumfovali ubedljivo, rezultatom 3:0 (2:0) i ponovo su zauzeli petu poziciju na tabeli Premijer lige.

Interesantno, ovo je bila prva pobeda Junajteda u Brajtonu posle 24 godine.

Toliko dugo su je čekali, a do nje su došli veoma lako. Junak je Bruno Fernandeš, ali je domaćina “načeo” Mejson Grinvud.

U 16. minutu je dobio loptu od Van-Bisake i u solo-prodoru veoma efektno savladao protivničkog golmana.

A onda je na scenu stupio pomenuti Fernandeš.

Portugalac je u 29. minutu dao svoj prvi gol sa ivice kaznenog prostora, posle kratkog dodavanja Pola Pogbe.

Istina, u ovoj situaciji imao je malo i sreće.

Međutim, u akciji za treći gol Junajteda u 50. minutu nije bilo ni trunke sreće, već čiste majstorije.

Krenulo je fantastičnim pasom Nemanje Matića, kojim je sa nekih 25 metara od svog gola dodavanjem iz prve pokrenuo fantastičnu kontru.

Gotovo da je spojio sa protivničkim kaznenim prostorom Grinvuda, a on je asistencijom na drugu stativu pronašao Fernandeša.

Sve je teklo “iz prve” i majstorski je završeno. Savršen kontranapad!