12. Januara 2020.

Makedonci zakomplikovali situaciju, BiH “prežaljena”, kraj za Francusku

Makedonci su imali lepu priliku da praktično osiguraju plasman u narednu fazu, vodili su na poluvremenu sa dva gola razlike, ali uzalud.

U nastavku, Česi su zaigrali bolje, napravili nekoliko mini-serija i na kraju u potpunosti preokrenuli rezultat.

Njih je do trijumfa predvodio Kašparek sa sedam golova, dok je kod Makedonaca najbolji bio Lazarov sa osam.

Poraz je doživela i Bosna i Hercegovina, njihov drugi i tako praktično ispala. Njima je potrebno čudo da bi sprečili eliminaciju – pobeda Norveške nad Francuskom, a zatim i njihov trijumf nad Trikolorima, uz poraz Norvežana u poslednjem kolu od Portugala. Dakle, gotovo nemoguće.

BiH je izgubila od Portugala sa 27:24, koji je stigao nadomak druge faze.

U trećem meču popodnevnog termina, Švajcarska je ostvarila prvu pobedu na prvenstvu, savladavši Poljsku sa 31:24.

Rukometaši Francuske su iznenađujuće poraženi i u drugoj utakmici Evropskog prvenstva, čime su izgubili šanse za plasman u dalje takmičenje!

Donedavno svetska rukometna sila je u prvom kolu poražena od Portugala, a u drugom meču je bolja od nje bila selekcija Norveške sa 28:26.

Takav ishod znači i da Francuska nema više šanse da obezbedi mesto u narednoj rundi Evropskog prvenstva.

Francuski tim je gubio tokom prvog poluvremena, ali je uspeo da dođe do preokreta i da na odmor ode sa minimalnom prednošću.

Ta razlika je porasla na tri gola početkom drugog poluvremena, međutim Norveška je uspela da se vrati i u 50. minutu je imala dva gola viška.

Pet minuta pre kraja Francuska je imala gol zaostatka, ali nije uspela da izbegne drugi poraz i eliminaciju sa Evropskog prvenstva.

U poslednjem kolu Francuska će se sastati sa selekcijom BiH, dok će Norveška i Portugal odmeriti snage u borbi za prvo mesto u Grupi D.