Sudija: Feliks Brah (Nemačka)

Real (4-3-3): Kurtoa – Regeljon, Varan, Načo, Karvahal – Modrić, Kazemiro, Kros – Vinisijus, Vaskes, Benzema.

Ajaks (4-2-3-1): Onana – Taljafiko, Blind, De Liht, Mazraoi – De Jong, Šone – Tadić, De Bek, Zijeh – Neres.

** Klikom na strelca možete pogledati gol.

Fenomenalnu partiju odigrao je srpski fudbaler Dušan Tadić koji je na meču učestvovao kod tri gola, od čega je dva puta asistirao, a jednom se upisao u listu strelaca.

Utakmica je odlično krenula za slavni holandski klub, pošto je Zijeh u sedmom minutu savladao Tiba Kurtouu. Tadić je lepo proigrao Marokanca, koji je plasiranim šutem poslao loptu iza leđa Belgijanca.

Do drugog pogotka nije se čekalo puno. Ovoga puta glavnu ulogu imao je Tadić, iako nije postigao pogodak. Srpski fudbaler je fenomenalnom fintom, u stilu Zidana, nasamario Kazemira i potom poslao savrešen pas ka Neresu.

Brazilac je smireno šutirao i savladao golmana Real Madrida. Šampion Evrope je napadao, međutim Onana je na drugoj strani fenomenalno odbranio. Sa rezultatom 0:2 otišlo se na pauzu.

Kada je reč o prvom periodu igre, treba spomenuti da je Santjago Solari morao da napravi dve izmene, pošto su zbog povrede morali da izađu Lukas Vaskes i Vinisijus junior.

Na startu drugog poluvremena Real je krenuo da pritiska. Ređale su se šanse, ali je Ajaks odolevao. Kako nisu iskoristili prilike, usledila je kazna.

Tadić se posle dve asistencije upisao u listu strelaca. Njegovom fantastičnom pogotku prethodila je kontroverzna situacija jer je Mazroui sačuvao loptu, koja je bila na tik da izađe van igrališta.

Usledio je VAR, a na kraju je sudija Feliks Brih ipak priznao pogodak srpskog fudbalera! Igrao se 62. minut kada je Tadić postigao gol.

Očekivao se odgovor Reala i konačno smo ga dobili. Marko Asensio je preciznim šutem savladao Onanu i time je uneo dodatnu dramu u meč. Ipak, gosti su imali spreman odgovor.

Šene je izveo sjajan slobodan udarac, Kurtoa se očajno postavio i Holanđanin je postigao evrogol. Ovo je potpuno ubilo domaći sastav, koji do kraja susreta nije uspeo da smanji zaostatak.

Madridski klub bio je oslabljen jer im nije igrao kapiten Serhio Ramos, međutim Španac je sam kriv za to jer je namerno dobio žuti karton u prvom susretu. Ramos je namerno “požuteo” kako bi mu se “očistili” kartoni za četvrtfinale.

Ali, kako je Real eliminsan onda nema šta da čisti.

Dominacija trostrukog šampiona Evrope završena je neslavno. Ajaks sada čeka protivnika u četvrtfinalu, a sve zahvaljujući sjajnim igračima, gde je najviše prednjačio Dušan Tadić.

Fudbaleri Totenhema plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona.

Revanš osmine finala LŠ:
Borusija – Totenhem 0:1 (prvi meč 0:3)
Kejn 48
Signal Iduna park, 65.829
Gl. sudija: Deni Makeli (Holandija)Borusija: Burki – Dialo, Vajgl, Akanđi, Volf (Brun Larsen 62’) – Vitsel – Gereiro (Pulišić 62’), Gece, Rojs (Dilejni 74’), Sančo – Alkaser

Totenhem
: Loris – Dejvis, Vertongen, Sančez, Aldervireld, Orije – Sisoko, Eriksen (Rouz 83’), Vinks (Dajer 55’) – Son (Lamela 71’), Kejn

Totenhem je pobedio Borusiju 1:0 i u Dortmundi i tako potvrdio ubedljivih 3:0 sa Vemblija.

Meč na prepunom Vestfalenu je rešio Hari Kejn sjajnim golom u 48. minutu susreta.

Borusija je očekivano imala inicijativu od starta meča, kratkim pasovima su “milioneri” diktirali ritam igre strpljivo čekajući da se otvori “rupa” u odbrani Totenhema.

Vremenom je domaćin pojačavao pritisak da bi vrhunac dostigao sredinon prvog dela utakmice. U svega desetak minuta Borusija je sasula nekoliko “rafala” ka golu londonskog tima.

Međutim, na visokom nivou je bio Jan Fertongen, ali je pre svega izuzetno raspoložen bio kapiten “Spursa” Igo Loris.

Francuski golman je branio bukvalno sve, zaustavio je svih pet šuteva ka svom golu, neke i sa svega pet metara udaljenosti.

Nastavila je Borusija u istom ritmu na stadru drugog dela meča, posebno je angažovan bio Rojs, ali su ga saigrači slabo pratili u završnici napada.

A onda, u trećem minutu nastavka utakmice Hari Kejn stavlja tačku na ovaj dvomeč. Iz prvog šuta Totenhema na utakmici u Dortmundu.

Sjajno je Sisoko gurnuo loptu u prazan prostor, Sančo je “zaspao” i upropastio ofsajd zamku, a Kejn ne propušta situaciju jedan na jedan sa golmanom i lagano sa distance matira Burkija.

U nastavku meča Borusija nije imala snage da odgovori Spursima, Favrove izmene ništa nisu promenile, pa je Totenhem rutinski priveo meč kraju i plasirao se u četvrtfinale Lige šampiona.