Maestralni Jokić srušio Boston za ovjeru plej-ofa, Sparsi jači od šampiona, Denver i Golden Stejt dijele vrh Zapada!

Srpski košarkaša Nikola Jokić odigrao je sjajnu partiju i bio je među najzaslužnijima za 47. pobedu ekipe iz Kolorada u sezoni.

Centar Denvera meč je završio sa 21 poenom (9/14), 13 skokova, sedam asistencija, dve ukaredene lopte i tri blokade.

Ovim trijumfom Nagetsi uspeli su da obezbede mesto u plej-ofu u kojem će igrati prvi put od sezone 2012/2013, odnosno prvi put posle šest godina.

Gosti iz Kolorada utakmicu su prelomili u poslednjoj deonici, kada je Nikola Jokić pogodio dve trojke zaredom, a potom i Geri Heris trojku i dvojku.

Seltiksi nisu uspeli da se potpuno vrate i Denver je zasluženo slavio.

Jokić je ujedno bio i najefikasniji u pobedničkom sastavu, a pratili su ga Barton sa 20, Heris sa 16, Kreg 13, Milsap sa 12 i 11 skokova, kao i Mari sa 11 poena.

Kod Seltiksa Kajri Irving je postigao 30 poena, Al Horford je ubacio 20, dok je Markus Moris meč završio sa 13.

Denver sada ima skor od 47 pobeda i 22 poraza, dok je Boston na 43/28.

Košarkaši San Antonio Sparsa pobedili su aktuelnog šampiona NBA lige Golden Stejt Voriorse rezultatom 111:105.

Sparsi su drugi put ove sezone savladali Voriorse i potvrdili fantastičnu formu devetim trijumfom u nizu.

Krajem druge i do sredine treće četvrtine San Antonio je imao dvocifrenu prednost, ali je Golden Stejt pred ulazak u poslednjih 12 minuta uspeo da se vrati u meč.

Izabranici Stiva Kera su krajem treće deonice poveli sa jedan razlike, ali se ispostavilo da im je to bilo jedino vođstvo u drugom poluvremenu, iako prednost domaćina ni u jednom trenutku nije bila nedostižna.

Još jednom najbolji kod Sparsa bio je duo Derozan-Oldridž. Demar je postigao 26 poena, uz devet skokova i osam asistencija, dok je Lamarkus upisao 23 poena i 13 uhvaćenih lopti. Rudi Gej ih je pratio sa 17 postignutih poena.

Najbolji kod gostiju bio je Stef Kari sa 25 poena, sedam skokova i osam asistencija. Kevin Durent je upisao 24, Klej Tompson 14, a Drejmond Grin 10 poena.

Porazom Golden Stejta, a pobedom Denvera, stanje na Zapadu kaže da te dve ekipe posle 69 odigranih utakmica (13 kola pre kraja) imaju identičan učinak od 47 pobeda i 22 poraza.