18. Novembra 2020.

Mađarska za Ligu A i za Srbiju, Norveška izgubila službenim rezultatom

Mađari su na domaćem terenu pobedili Tursku rezultatom 2:0, u poslednjem kolu Grupe 3 Lige B Lige nacija.

Mađarska će naredne sezone igrati u Ligi A Lige nacija, dok je Turska završila sa istim brojem bodova kao i Srbija, ali uz lošiji međusobni susret.

“Orlovi” će zbog toga, ali i “gaženja” Rusije na “Marakani”, i naredne sezone igrati u Ligi B.

Posle nezanimljivih 45 minuta na Puškaš areni, u drugom poluvremenu viđeno je mnogo više uzbuđenja, prvo u 57. minutu.

Tada je David Siger natrčao na odbijenu loptu i doneo prednost svojoj ekipi.

Mađarska je nastavila da napada i posle postignutog gola, ali je Turska vrlo lako mogla do gola preko Hakana Čalhanolua u 73. minutu.

Gosti nikako nisu mogli do spasonosnoj izjednačenja, pa je usledila kazna. Varga je u 95. minutu stavio “tačku na i”.

Liga B Lige nacija, Grupa 3:
sreda:
Srbija – Rusija 5:0 (3:0)
Radonjić 10, Jović 25, 45+1; Vlahović 40, Mladenović 63
Mađarska – Turska 2:0 (0:0)
Siger 57, Varga 95

Disciplinska komisija UEFA donela je odluku da se odloženi meč između Rumunije i Norveške registruje službenim rezultatom 3:0 za Rumuniju.

Meč je trebalo da se odigra u nedelju, u petom kolu Lige nacija, ali Norveška nije doputovala u Bukurešt.

Nakon što je objavljeno da je Omar Elabdelaui pozitivan na korona virus, služba za javno zdravlje i vlada Norveške doneli su odluku da reprezentaciju stave u karantin.

Norveški fudbalski savez je rekao da ne može da prkosi odluci vlade.

Ovo je prvi meč koji je otkazan u Ligi nacija od septembra kada je takmičenje nastavljeno.

Sledeća presuda disciplinske komisije UEFA biće doneta u narednim danima, i vezana je za meč Švajcarske i Ukrajine, koji je trebalo da se odigra u utorak.

Meč je odložen nakon što su službenici javnog zdravlja Švajcarske, stavili u karantin tim Ukrajine usled pandemije korone u sastavu gostujuće reprezentacije.

Ukrajina se tereti jer nije obezbedila zamene za zaražene igrače.

Fudbalska reprezentacija Albanije plasirala se u viši rang Lige nacija.

Albanija će u narednom izdanju igrati Ligu B, pošto je u direktnom duelu poslednjeg kola Lige C pobedila Belorusiju.

Rezultat utakmice Grupe četiri Lige C u Tirani je bio 3:2 za Albaniju.

Belorusiji je za prvo mesto bio potreban bar nerešen rezultat.

Iz Grupe četiri u Ligu D ispao je Kazahstan, koji je kao domaćin izgubio sa 2:1 od Litvanije i zauzeo poslednje mesto na tabeli.

Fudbaleri Severne Makedonije nisu uspeli da se plasiraju u Ligu nacija B, pošto su izgubili od direktnog konkurenta Jermenije sa 1:0.

Jermenija je zauzela prvo mesto u Grupi dva, sa 11 bodova, dok je Severna Makedonija na drugom mestu sa devet poena.

U drugom meču ove grupe, Gruzija i Estonija su odigrali nerešeno 0:0.

Gruzija je nakon poslednjeg kola treća u grupi sa sedam bodova, dok je Estonija zauzela poslednje mesto sa tri poena.

Estonija će se u sledećem ciklusu Lige nacija takmičiti u Diviziji D.

Podsećamo, Severna Makedonija se plasirala na Evropsko prvenstvo u fudbalu pobedom nad Gruzijom u baražu Lige nacija.