24. Januara 2020.

Mađarska “slomila” Crnu Goru, Španija bolja od Hrvatske!

Oni su u polufinalu savladali selekciju Crne Gore sa 10:8 i u meču za titulu kontinentalnog prvaka igraće protiv Španije.

“Ajkule” nisu uspele da naprave novo iznenađenje i da posle eliminisanja svetskog šampiona sa turnira izbace i domaćina.

Crna Gora je dobro počela ovaj susret i prvi kvartal rešila u svoju korist, 2:1.

Ipak, naši severni susedi su se u drugoj četvrtini probudili, napravili mini seriju i preokrenuli rezultat.

Ispostaviće se da je ovaj dobar interval Mađarske prelomio ovaj duel, pošto su ekipe u drugom poluvremenu “podelile” po kvartala. Mađari su dobili treći period i činilo se da će rutinski privesti meč kraju.

Ipak, u završnici susreta Crna Gora preko Pjesivca i Radovića prilazi na gol zaostatka, ali to je bilo sve od njih. Varga postiže gol i odvodi svoju ekipu u veliko finale.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je upravo Varga sa četiri pogotka, dok je Zalanki dodao dva. U ekipi Crne Gore najbolji je bio Đuro Radović as tri pogotka.

U finalu će igrati Mađarska i Španija, dok će se za bronzu boriti Hrvatska i Crna Gora.

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske poražena je od Španije 9:8 (0:1, 4:3, 2:2, 3:2), u polufinalu Evropskog prvenstva u Budimpešti.

“Barakude” nisu uspele da se plasiraju u veliko finale i sada ih očekuje borba za treće mesto, odnosno bronzanu medalju.

Španija je odigrala sjajno u odbrani, a odlučujući gol postigao je Munaris na trideset sekundi do kraja meča (9:7).

Hrvatska je uspela da ublaži poraz, ali ne i da dođe do izjednačenja. Španija je prethodno u četvrtfinalu pobedila Srbiju posle peteraca.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je pomenuti Munaris sa tri gola. Pratili su ga Ortega sa dva, odnosno Dominges, Perone i Delgado sa po jednim.

Kod “barakuda” bolji od ostalih bio je Bukić sa dva gola, a podbacili su Fatović (0/4), Miloš (1/6), Vukičević (1/5), Garsija (0/2).