7. Augusta 2021.

Mađarice konačno do olimpijske medalje, Britanac i Bugarka osvojili zlato

U borbi za treće mesto Mađarice su pobedile Rusiju 11:9 (2:2, 5:3, 0:3, 4:1).

Mađarrsku su predvodile Vanda Valji sa tri gola i Rita Keštelji sa dva.

U ruskom timu najefikasnije sa po dva pogotka bile su Ekaterina Prokofjeva, Anastasija Simanovič i Nadežda Glizina.

Mađarska je osvojila prvu olimpijsku medalju u ženskom vaterpolu, nakon što je na prethodna tri takmičenja učešće završavala na četvrtom mestu.

Rusija je na prethodnim Igrama u Rio de Žaneiru osvojila bronzu.

U finalu ženskog olimpijskog vaterpolo turnira od 9.30 igraju Španija – SAD.

Britanski bokser Galal Jafai osvojio je danas zlatnu medalju u muva kategoriji na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Jafai je pobedio Karla Palama sa Filipina na poene 4:1.

Na putu do pobede Jafai je posle samo 90 sekundi nokautirao Palama i osvojio 19. zlatnu medalju za Veliku Britaniju u Tokiju.

Muva kategorija je za boksere od 48 do 52 kilograma.

U ženskoj konkurenciji u muva kategoriji, od 48 do 51 kilograma, zlatnu medalju osvojila je Stojka Krasteva iz Bugarske, pobedom protiv Buse Naz Čakiroglu 5:0.

Američka golferka Neli Korda osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Korda je nastavila sa dobrim rezultatima, nakon što je pre šest nedelja osvojila prvu veliku titulu i prvi put u karijeri popela se na prvo mesto svetske rang-liste.

U plej-ofu za srebrnu medalju igrale su japanska takmičarka Mone Inami i Lidija Ko sa Novog Zelanda, a trijumfovala je Inami.

Korda je osvojila drugo olimpijsko zlato za golfere SAD na Igrama u Tokiju, nakon što je u muškoj konkurenciji trijumfovao Zender Šaufeli.

Mađarske kajakašice osvojile su zlatnu medalju u četvercu na 500 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Mađarska je pobedila rezultatom 1:35,463 minuta.

Srebrnu medalju osvojila je posada Belorusije sa zaostatkom od 0,610 sekundi, a bronzu Poljska sa 0,982 sekunde zaostatka.

U konkurenciji kajakaša, zlatnu medalju u četvercu na 500 metara osvojila je Nemačka rezultatom 1:22,219 minuta.

Kajakaši Španije osvojili su srebro sa 0,226 sekundi zaostatka, a bronzu Slovačka sa 1,315 sekundi zaostatka.

Brazilski bokser Ebert Konsejsao Sousa osvojio je zlatnu medalju u srednjoj kategoriji na Olimpijskim igrama u Tokiju.

On je u finalu nokautom pobedio Ukrajinca Aleksandra Kužnijaka.

Sousa je pobedio nokautom u trećoj rundi.

Ukrajinac je bio bolji u prve dve runde i činilo se da će osvojiti zlato, ali ga je Sousa iznenadio levicom i oborio u trećoj rundi.

Sudija je označio kraj borbe, a Kužnijak je ustao i molio ga je da ne prekida meč.

U ženskoj konkurenciji u kategoriji velter zlatnu medalju osvojila je Bursenaz Surmeneli iz Turske, pobedom protiv Kineskinje Hong Gu 5:0.

Košarkaš Finiks Sansa Džaval Mekgi osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama sa reprezentacijom Sjedinjenih Američkih Država.

Njegova majka Pamela je takođe osvojila zlatnu medalju sa reprezentacijom SAD na Olimpijskim igrama, davne 1984. godine.

Pamela i Džaval ispisali su istoriju Olimpijskih igara.

Ovo je prvi put u istoriji Olimpijskih igara da su majka i sin osvojili zlatne medalje.

Pamela je jedina košarkašica u istoriji čija deca su igrala i u NBA i u WNBA.