13. Januara 2021.

Lukaku u 119. izbacio Vlahovića i Milenkovića i zakazao derbi sa Milanom

U meču osmine finala Kupa Italije, Inter je u gostima pobedio Fiorentinu sa 2:1 posle produžetaka.

U regularnom delu bilo je 1:1 (0:1).

Za Fiorentinu je Nikola Milenković odigrao ceo meč, dok je Dušan Vlahović ušao u igru u 57. minutu.

Aleksandar Kolarov je za Inter odigrao svih 120 minuta i bio jedan od najboljih igrača na terenu.

Grafika: Sofascore

Aleksis Sančes se najviše istakao u prvom poluvremenu.

Prvo je pogodio stativu, a onda je napravljen penal nad njim u 37. minutu.

Posle provere i pregleda snimka i konsultacija sa VAR sudijama, sudija je potvrdio penal, koji je izveo Arturo Vidal.

Pogodio je mrežu Fiorentine u 40. minutu za vođstvo.

Izjednačenje je doneo Kuame u 57. minutu, a do kraja utakmice je golman Fiorentine imao nekoliko dobrih odbrana i uveo je meč u produžetak.

Terakijano je nastavio da blista i u produžetku, pošto je imao tri sjajne odbrane.

Branio je udarce Eriksena, Lukakua i Sančesa i delovalo je da meč ide u produžetak.

Ali, na scenu u poslednjem minutu stupa Romelu Lukaku.

Posle dobrog ubacivanja Barele zatresao je mrežu u 119. minutu i doneo prolaz Interu.

Inter će u četvrtfinalu igrati protiv Milana.