3. Februara 2020.

Lukaku drži Inter u trci za Skudeto

Nerazuri su do trijumfa stigli u drugom poluvremenu i to preko Romelua Lukakua.

Belgijanac je vođstvo svojoj ekipi doneo u 64. minutu na asistenciju Nikole Barele, da bi konačan rezultat postavio u 71. sa bele tačke.

Inter je ovom pobedom zadržao korak za vodećim Juventusom i sada ponovo imaju tri boda manje od Stare dame.

Serija A, 22. kolo:Juventus – Fiorentina 3:0 (1:0)
20.45 Sampdorija – Napoli

Nešto ranije, fudbaleri Lečea pobedili su na svom terenu Torino sa 4:0 u 22. kolu Serije A.

Domaći tim je poveo golom Alesandra Deiole u 11. minutu, da bi prednost duplirao Antonin Barak u 19. minutu.

Filipo Falko bio je precizan u 64. minutu, a konačan rezultat postavio je Djanluka Lapadula iz jedanaesterca u 78. minutu.

Fudbaleri Torina su u drugom minutu sudijske nadoknade postigli gol preko Alehandra Belengera, ali je on poništen zbog ofsajda.

Leče se posle ovog kola nalazi na 17. poziciji na tabeli italijanskog prvenstva, sa 19 bodova, dok Torino zauzima 12. mesto sa 27 bodova.

U sledećem kolu fudbaleri Lečea igraće protiv Napolija na gostujućem terenu, dok će Torino dočekati Sampdoriju.