Luiz ponovo “prodao” Arsenal, Vulvsi slavili poslije preokreta, 9:0!

Arsenal je tako prekinuo niz od sedam mečeva bez poraza u Premijer ligi.

Vulvsi su slavili posle osam vezanih mečeva bez pobede u Premijer ligi.

Arsenal je poveo u 33. minutu preko Pepea.

Pepe je postigao fantastičan gol, pošto je predriblao dvojicu fudbalera, prebacio loptu sa leve na desnu nogu i zatresao mrežu slabijom nogom.

I onda u završnici prvog poluvremena David Luiz ruši protivničkog igrača sa leđa, dobija direktan crveni karton i sudija pokazuje na belu tačku.

Izjednačenje je doneo Ruben Neveš.

Za potpuni preokret pobrinuo se Žoao Mutinjo u 49. minutu.

Postigao je sjajan gol sa preko 20 metara.

Arsenal je meč završio sa dva igrača manje, pošto je Bernd Leno isključen u 72. minutu.

Igrao je rukom van kaznenog prostora.

Fudbaleri Mančester junajteda deklasirali su na Old Trafordu Sautempton sa 9:0 u 22. kolu Premijer lige.

Izabranicima Olea Gunara Solskjera posao je znatno bio olakšan već na samom startu, pošto je Jankevič dobio direktan crveni karton u drugom minutu.

“Svece” je načeo Van Bisaka u 18, da bi u periodu od 25. do 39. minuta “crveni đavoli” postigli još tri pogotka.

Prvo je mrežu Mekartija zatresao Rašford, potom njegov saigrač Bednarek, da bi pred pauzu pogodio i Edinson Kavani.

Sautempton je imao samo dva šuta ka golu Davida de Hee, a u 53. Če Adams ga je savladao. Ipak, gol je poništen zbog ofsajda.

Junajted nije želeo da se zaustavi i nastavio je sa demoliranjem rivala.

U poslednjih 20 minuta postigli su još čak pet golova. Redom su pogađali Marsijal, Mektomini, zatim Bruno Fernandeš iz penala, da bi u nadoknadi vremena stavili tačku.

Marsijal je još jednom postigao gol, da bi odmah nakon toga i Danijel Džejms uspeo da se upiše u strelce u ovoj istorijskoj utakmici. Treba reći da su gosti meč završili sa devetoricom, pošto je u svlačionicu pre vremena bio poslat Bednarek.

Junajted je uspeo da izjednači rekord Premijer lige koji je držao Lester.

Podsetimo, “lisice” su pre godinu i po dana upravo savladale Sautempton sa 9:0 i to na gostovanju.

U ovom terminu, pobedu je ostvarila i ekipa Kristal Palasa, koja je savladal kao gost Njukasl posle preokreta sa 2:1.