9. Februara 2020.

“Ludnica” u Sevilji – Barsa poslije preokreta savladala Betis

Fudbaleri Reala su se odmakli pobedom nad Osasunom rezultatom 4:1, a Barsa je morala da pobedi kako ne bi izgubila korak u trci za titulu.

Utakmica je počela vrlo loše po Barselonu, pošto je na samom startu dosuđen penal za domaćina, a Serhio Kanales ga je u 6. minutu pretvorio u pogodak.

Nedugo potom videli smo sjajnu akciju Barselone i hirurški precizan pas Lionela Mesija ka mladom de Jongu, koji iz peterca nije imao previše težak posao i doneo Barseloni izjednačenje.

Nabil Fekir je najavljen kao veliko pojačanje za Betis, a u 26. minutu utakmice je to i potvrdio, kada su fudbaleri u zelenim dresovima ponovo stigli do prednosti.

Da Barsa ne zaostaje na poluvremenu, postarao se vezista Barselone, Serhio Buskec koji je u 4. minutu sudijske nadoknade postigao gol za izjednačenje.

Sve je delovalo sjajno po Barsu kada je Lengle u 72. minutu postigao pogodak za potpuni preokret, a nedugo potom Nabil Fekir zaradio isključenje, pošto je za faul dobio žuti karton, a drugi žuti za raspravljanje.

Lengle je znao kako da mu se oduži i sam zaradio isključenje samo tri minuta kasnije, a Barselona je tako upisala novi trijumf i 49. bod u ovogodišnjem izdanju španske Primere.