9. Novembra 2020.

“Ludnica” na San Siru – dva autogola, Ibra se obrukao, pa spasio Milan u 93. minutu!

Neočekivano, Verona Ivana Ilića (igrao do 69. minuta) i Darka Lazovića, sa kapitenskom trakom na ruci, na minut do kraja bila je do trijumfa, ali se Milan izvukao golom Zlatana Ibrahimovića za 2:2.

Milan se kockao dugo, igrao na ivici poraza, ali i pored remija ostao na čelu Serije.

Da će šokirati lidera Serije A, ekipa iz grada Romea i Julije najavila je već za nepunih 20 minuta.

Antonjin Barak posle kornera i nespretni defanzivac “rosonera” Davide Kalabrija doneli su velikih 0:2.

Ispostaviće se, ne i dovoljni.

Pao je još jedan autogol, ali na drugoj strani, u režiji Đanakoma Manjanija.

A onda, kada se činilo da se Milan vraća”, Ibrahimović je promašio penal kao verovatno nikad u karijeri.

Prebacio je gol i obrukao se, pokazavši da mu u poslednje vreme teško idu udarci sa 11 metara.

Na kraju je, ipak, uspeo da se iskupi i donese bod Milanu.

Ali to nije ono što zadovoljava šampionske ambicije “rosonera”…