2. Decembra 2019.

Ludilo na Sardiniji, Kaljari sa 1:3 do 4:3!

Bio je to veoma uzbudljiv meč na Sardiniji, naročito u drugom poluvremenu kada je postignuto čak šest golova, a u glavnim rolama bili su strelci, Žoao Pedro i Fabio Kvaljarela.

Gosti iz Đenoe poveli su u 38. minutu iz penala koji je u gol pretvorio iskusni napadač Fabio Kvaljarela.

Sampdorija je uspela da dođe i dro drugog gola i to u 52. minutu kada je Gaston Ramirez udarcem iskosa sa leve strane pogodio levi gornji ugao gola domaćina.

U 69. minutu bivši igrač Rome, Rađa Naingolan sjajnim udarcem sa 20 metara pogodio je levi donji ugao i smanjio na 1:2, ali samo minut kasnije na centaršut Gabijadinija, Kvaljareala je ponovo zatresao mrežu Kaljarija za 1:3.

Ipak, domaćin se nije predao i veoma brzo je stigao ne samo da nadoknadi minus već napravi i preokret o kojem će se dugo pričati.

Na scenu je stupio Žoao Pedro koji je u 75. minutu prvo odlično reagovao na centaršut sa leve strane skrenuvši loptu u mrežu, da bi potom slično reagovao i minut kasnije na loptu koju je u kazneni prostor ubacio Naingolan za izjednačenje – 3:3.

Kada su svi očekivali kraj, u šestom minutu nadoknade vremena, Luka Pelegrini je sjajno centrirao, a Alberto Seri je šutirao glavom sa desetak metara, lopta se od prečke odbila iza gol linije i Kaljari je stigao do velike pobede, osme u ovoj sezoni, posle koje se nalazi na četvrtom mestu.