25. Augusta 2019.

Lud meč u Firenci – Milenković strelac, ali tri boda idu u Napulj

Na terenu stadiona Artemio Franki videli smo dvojicu srpskih fudbalera – Dušana Vlahovića i Nikolu Milenkovića.

Obojica su se našli u startnoj postavi Viole, a zanimljivo jedan od tri gola je postigao Milenković, kojem to i nije primarni zadatak.

Prvo kolo Serije A:
Parma – Juventus 0:1 (0:1)
(Kjelini 21)
Fiorentina – Napoli 3:4 (1:2)
(Pulhar 9, Milenković 52, Boateng 65 – Mertens 38, Insinje 43, 67, Kaljehon 56)

20.45 Inter – Leče

Vlahović je odigrao solidan meč, ali ga je u 61. minutu zamenio Kevin Prins Boateng. Milenković je odigrao svih devedeset minuta, a za Fiorentinu debitovao je i Frenk Riberi.

Viola je u devetom minutu povela golom Pulhara s bele tačke i dugo su imali prednost. Ipak, sve se promenilo krajem poluvremena. Mertens je u 38. minutu izjednačio, a Insinje iz penala u 43. doneo potpuni preokret Napoliju.

Na startu drugog poluvremena Milenković je, posle sjajnog skoka i udarca glavom, izjednačio na 2:2, ali samo četiri minuta kasnije gosti iz Napulja dolaze do prednosti. Strelac u 56. minutu bio je Kaljehon.

Izmena Boateng za Vlahovića ispostaviće se kao odlična, pošto je iskusni igrač u 65. minutu izjednačio na 3:3. Tu nije bio kraj uzbuđenjima. U roku od dva minuta ponovo se promenio rezultat.

Insinje je u 67. postigao gol za 4:3 i ispostaviće tako postavio konačan rezultat. Aleksa Terzić bio je na klupi Fiorentine, baš kao i Nikola Maksimović u Napoliju.