14. Novembra 2020.

Lučić ušao u “krug 1.000” i slomio Valensiju, Zenit lako pobijedio, Micić “zgazio” PAO sa 33 poena!

Tim koji predvodi Andrea Trinkijeri ostao je na drugoj poziciji na tabeli sa šest pobeda i dva poraza. Španski tim ostao je na 4-3.

Inače, na ovoj utakmici je srpski košarkaš Vladimir Lučić prešao granicu od 1.000 postignutih poena u Evroligi.

Krajnji rezultat ne oslikava tok meča, jer je sve do poslednjih minut i po rezultat bio u potpunom egalu.

Pad Valensije je krenuo kada je, pri rezultatu 79:78, Nikola Kalinić uhvatio skok u odbrani, a onda neshvatljivo pokušao da doda loptu Vivesu koji je napravio faul i potom je krenula serija domaćih.

Od tog momenta bilo je 11:1 za Bajern, od čega je sedam poena postigao Vladimir Lučić, čija je trojka prelomila sve.

Srpski košarkaš je, pored pređene “magične” granice, imao indeks korisnosti 35 i zasluženo poneo epitet igrača utakmice.

Postigao je 22 poena, imao sedam skokova i dve asistencije.

Sjajan je bio i Pol Zipser sa 20 koševa, a pomogao je i Tomas sa 11.

U ekipi Valensije Kremen Prepelič je bio najefikasniji sa 18 poena i pet asistencija.

Bojan Dubljević je ubacio 12 uz šest skokova, a Nikola Kalinić je imao 10 poena uz pet uhvaćenih lopti i jednu asistenciju.

Košarkaši Zenita su ostvarili pobedu na gostovanju ekipi Asvela u Lionu rezultatom 66:53 (12:11, 16:10, 16:16, 22:16) u osmom kolu Evrolige.

Tim iz Sankt Peterburga je ostvario treću pobedu, ali tek u četvrtom odigranom meču, jer su im utakmice često odlagane zbog koronavirusa.

Utakmica je odigrana sa izrazito malim brojem poena, a posebno su podbacili Francuzi koji su jedva prešli brojku od 50 koševa.

MOŽDA VAS ZANIMA

Od samog starta je svaki koš bio “kao gol”, a timovi su nekako uspeli da dođu do dvocifrenog učinka u prvoj četvrtini.

U drugoj je Zenit bio nešto efikasniji i to je rezultiralo osetnom prednošću od sedam poena, koja je ostala ista i posle treće deonice.

Asvel je stigao do minus tri na dva minuta pre kraja (53:56), ali onda sledi serija Zenita od 10:0 i ujedno sticanje najveće razlike na meču.

Najefikasniji igrač susreta bio je Kahudi sa 14 poena, ali mu je na drugoj strani parirao Vil istim učinkom, uz sedam skokova.

Pojtres mu je pomogao sa 12 koševa uz takođe sedam uhvaćenih lopti, a bivši igrač Crvene zvezde Bili Beron dodao je deve poena.

Košarkaši Anadolu Efesa pobedili su Panatinaikos u Atini rezultatom 80:77, uz fenomenalnu partiju Vasilija Micića.

Efes je u osmom kolu Evrolige upisao četvrtu pobedu, a PAO zabeležio četvrti poraz.

Što se tiče srpskih igrača, Nemanja Nedović nije igra za domaćina, dok je kod gostiju Vasilije Micić bio nezaustavljiv sa 33 poena – što mu je i evroligaški rekord karijere.

Plejmejker reprezentacije Srbije je šutirao 12/20 iz igre, a uz to imao skok, dve asistencije, te po jednu ukradenu i izgubljenu loptu.

Tokom celog meča viđen je veliki egal, a pred poslednjih deset minuta gosti su napravili preokret i poveli.

Iako je bilo +10 za Efes u jednom trenutku poslednje četvrtine, PAO je uspeo da se vrati i dođe do prilike da izjednači.

Na dve sekunde do kraja Moerman je promašio bacanje kojim je ostalo +3 za goste, ali je dalekometnu trojku promašio Papapetru.

Pored Micića u turskom timu dvocifren je bio i Krunoslav Simon sa 12 poena i tri uspešna dodavanja.

Na drugoj strani novo pojačanje Atinanja, Šelvin Mek je imao 18 poena. Papajanis je ubacio 16, a Papapetru 12.