Lučić ubacio 14p u pobedi nad Barsom, Micić 8 u porazu Efesa, Zenit bolji od Makabija - BIGportal.ba
Košarka Sport

Košarkaši Bajerna pobedili su Barselonu sa 82:72, dok je Olimpija iz Milana pobedila Efes (98:75) u 34. kolu Evrolige.

Bajernu je ovo bila 21. pobeda u sezoni, ujedno i druga uzastopna, dok je Barselona zabeležila deseti poraz, ali je ostala na čelu tabele.

Bajern je do pobede sa 26 poena predvodio Džejlen Rejndolds, Vejd Boldvin je dodao 18, dok je srpski košarkaš Vladimir Lučić za 33 minuta postigao 14 poena.

Kod Barselone, najefikasniji su bio Leo Vesterman i Leandro Bolmaro sa po 12 poena.

Bio je to meč u kojem je debitovao u dresu Baselone Pau Gasol.

Nekadašnji košarkaš Memfisa, LA Lejkersa, San Antonija, Čikaga i Milvokija postigao je za 13 minuta na parketu devet poena.

U meču Olimpije Armani i Anadolu Efesa, slavio je italijanski tim.

Tim iz Milana je imao na poluvremenu deset poena prednosti (49:39), i ključ za pobedu bila je treće četvrtina koju su dobili sa 12 poena razlike.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji su bili Šejvon Šilds sa 19 i Kevin Punter sa 18 poena, dok je naš Vladimir Micov postigao deset poena.

Kod Efesa, Rodrig Boboa je postigao 15, Kris Singlton 12, a srpski košarkaš Vasilije Micić osam poena za 22 minuta u igri.

Košarkaši Zenita pobedili su u susretu poslednjeg, 34. kola ligaškog dela Evrolige ekipu Makabija iz Tel Aviva, 86:69.

Tako je ekipa iz Sankt Peterburga stigla do druge uzastopne i ukupno 18. pobede u ovoj sezoni, dok je gostima iz Izraela to bio 19. poraz.

Zenit je od početka krenuo bolje, prvu četvrtinu Rusi su dobili sa deset poena razlike (25:15), da bi na poluvreme otišli sa sedam poena prednosti, 44:37.

Kasnije su samo povećavali prednost koja je u jednom momentu u poslednjoj četvrtini iznosila i celih 21 razlike, 80:59.

U redovima pobedničke ekipe najefikasniji su bili Ostin Holins sa 15 i Kevin Pangos sa 13 poena, dok su Tarik Blek i Vil Tomas postigli po 11.

U redovima Makabija, samo dvojica košarkaša imala su dvocifreen učinak.

Tajler Dorsi je postigao 15, a Kris Džons 11 poena.

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su Himki sa 82:75, u 34. kolu Evrolige.