6. Novembra 2021.

Lučić “pogurao” Real, Olimpijakos “pregazio” Monako, Makabi ubjedljiv

Real je prvo ispustio 12 poena prednosti, a onda serijom 8:0 u samoj završnici ipak trijumfovao u Minhenu.

Košarkaši Bajerna su vodili 76:74, ali su u naredna tri napada izgubili lopte, uz jedan faul i tako propustili šansu za veliki trijumf.

Imao je Bajern i napad za pobedu osam sekundi pre kraja.

Vladimir Lučić je bio na šutu za tri poena, ali je bio neodlučan pa je njegov pokušaj asistencije postala izgubljena lopta, a Serhio Ljulj sa penala “overava” pobedu Reala.

Predvodnik Bajernovog povratka bio je Ogusti Rubit sa 20 poena i pet asistencija.

Darun Hilijard je ubacio dva koša manje uz tri skoka i četiri asistencije, dok je Dešon Tomas imao 11.

Dvocifreni su bili još Otelo Hanter i Kori Volden sa po 10.

Za razliku od njih, Real je imao samo dvojicu dvocifrenih igrača, ali je ipak stigao do pobede.

U pitanju su Jabusel koji je bio najefikasniji protagonista susreta sa 21 poenom i Serho Ljulj sa 10 uz poene koje su odlučili meč.

Na meču su nastupila i trojica srpskih košarkaša.

Pomenuti Lučić je meč završio sa sedam poena i tri skoka, dok je Ognjen Jaramaz na parketu proveo samo minut i po u timu Bajerna.

Kod Reala, Tristan Vukčević je odigrao skoro 10 minuta i upisao tri poena uz skok i asitenciju.

Košarkaši Olimpijakosa su rezultatom 86:65 pobedili Monako u 8. kolu Evrolige.

Olimpijakos je ponovo među boljim timovima Evrolige i trenutno su na deobi treće pozicije sa 6 pobeda i 2 poraza.

Oni su u petak uveče u dvorani “Mira i prijateljstva” u Atini porazili Monako ubedljivim rezultatom 86:65.

Solidnu partiju je pružio srpski reprezentativac Danilo Anđušić koji je u redovima poraženog tima imao 11 poena i 4 skoka, koliko je postigao i Dontej Hol, dok je sa 12 poena najefikasniji bio Alfa Dijalo.

Majk Džejms je podbacio i imao samo 2 poena uz 8 skokova i 5 asistencija.

U Olimpijakosu je sjajan bio Livio Žan Šarl kao i Tajler Dorsi i oni su ubacili po 18 poena, Vokap i Papanikolau su postigli po 11, a Saša Vezenkov je imao 10 uz 10 uhvaćenih skokova.

Košarkaši Makabija ubedljivo su savladali Baskoniju 87:69 u meču osmog kola Evrolige.

Izralski predstavnik poveo je od prvog minuta praktično ne ostavljajući Baskoniji prostor da se razigra.

Španci su u prednosti na kratko bili samo tokom druge četvrtine.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Makabijev Derik Vilijams koji je meč završio sa 21 poenom uz sedam skokova. Džejlin Rejnolds je dodao 16, dok se sa istim brojem poena istakao i Ante Žižić. Dvocifren je bio još Džejms Nunali sa 12 poena uz šest skokova i četiri asistencije.

Kod poraženih najbolji je bio Vejd Boldvin koji je odigrao jedan od boljih mečeva od dolaska iz Bajerna. Pored 15 poena imao je i po pet skokova i asistencija.

Srpski košarkaš Vanja Marinković proveo je na terenu skoro šest minuta i za to vreme nije uspeo da se upiše.

Makabi je trenutno četvrti sa skorom od šest pobeda i dva poraza, dok je Baskonija 15. sa tri pobede uz pet poraza.

Košarkaši Žalgirisa pretrpeli su novi poraz u Evroligi, a bolja ovoga puta bila je nemačka Alba rezultatom 79:71.

To je ujedno osmi poraz litvanske ekipe iz isto toliko mečeva u kontinentalnom takmičenju.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Tajler Kavano sa 17 poena, međutim bivši igrač Jute nije uspeo svom timu da donese i prvu pobedu.

Pratio ga je Janis Strelnieks sa 16, a dvocifren je bio još Lukas Lekavičijus sa 11 poena.

Kod protivnika 16 je ubacio Markus Erikson, dok je poen manje zabeležio Oskar Da Silva.

Alba će pokušati da pobednički niz nastavi u sledećem kolu protiv još jedne ekipe koja se muči ove sezone – Anadolu Efesa. Sa druge strane, Žalgiris će prvu pobedu tražiti na teškom gostovanju Realu iz Madrida.

Košarkaši Zenita slavili su protiv Efesa u gostima rezultatom 79:90 u meču osmog kola Evrolige.

Time je nastavljen sunovrat aktuelnog šampiona koji je trenutno na skoru od dve pobede i šest poraza

Neizvesno je bilo samo u prvoj četvrtoni, da bi ruski tim preuzeo primat u drugoj deonici koji nije ispuštao do kraja.

Mogao je tim Ergina Atamana i gore da prođe s obzirom na to da je Zenit u jednom trenutku imao i 26 poena prednosti.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je naturalizovani Gruzijac Koner Frenkemp sa 18 poena, a pratio ga je Mindaugas Kuzminskas sa tri manje,

Kod Efesa dvocifreni su bili Šejn Larkin sa 14, odnosno Tibor Plajs sa 13 i Rodrig Buboa sa 11 poena.

Naši košarkaši odigrali su solidne mečeve, iako ispod proseka za Vasilija Micića. Plejmejker je meč završio sa šest poena i četiri asistencije, dok je Filip Petrušev ubacio devet poena za 12 minuta na parketu.