27. Novembra 2019.

Lovren spasio Liverpul, Inter jedva do pobjede, pobjeda Ajaksa, ludnica u Lajpcigu!

Grupa E:
Liverpul – Napoli 1:1 (0:1)
(Lovren 65 — Mertens 19)
Genk – Salcburg 1:3 (0:2)
(Samata 85 — Daka 43, Minamino 45, Hi-Čan 69, Haland 87)

Liverpul je gubio u većem delu meča, ali na kraju, golom Dejana Lovrena, uspeo da dođe do vrednog boda.

Oni su sada, kolo pre kraja, prvi na tabeli Grupe E sa 10 bodova, jednim više od Napolija.

Strelac gola za Napolitance bio je Dris Mertens, koji je iskoristio praktično jedinu nepažnju defanzivaca “redsa”, došao u solidnu poziciju i matirao Alisona.

Liverpul je napadao tokom prvog poluvremena i na početku drugog, ali lopta nije htela u mrežu.

U nastavku dve dobre prilike propustio je Roberto Firmino, a lošu skok igru gostiju kaznio je Dejan Lovren, koji je nadskočio celu odbranu protivnika i u 65. minutu doneo izjednačenje.

Tim sa Enfilda je mogao lako i do novog gola i pobede, ali je Napoli izdržao sve do poslednjeg sudijskog zvižduka.

U drugom meču Grupe E Salcburg je opravdao očekivanja i pobedio Genk u Belgiji sa 4:1.

Austrijski klub je ponovo bio ubedljiv, posle 6:2 na domaćem terenu u prvom kolu LŠ, i time ostao u trci za nokaut fazu.

Salcburgu je potrebna pobeda nad Liverpulom u narednom kolu kako bi šampiona Evrope potencijalno izbacila iz takmičenja, u zavisnosti od rezultata utakmice Napoli – Genk.

Grupa F:
Barselona – Dortmund 3:1 (2:0)
(Suares 29, Mesi 33, Grizman 67 — Sančo 77)
Slavija Prag – Inter 1:2 (1:1)
(Souček 37p — Martines 19, 88; Lukaku 81)

U Grupi F Barselona je lako izašla na kraj sa Dortmundom i plasirala se u nokaut fazu, dok je “poslednji” voz uhvatio Inter protiv Slavije iz Praga.

Barselona je sa 3:1 pobedila Dortmund na domaćem terenu.

Meč su praktično rešili Mesi i Suares, koji su razmenili po gol i asistenciju u 29, odnosno 33. minutu.

Na 3:0 povisio je Grizman u drugom poluvremenu, a počasni gol za goste zabeležio Sančo u finišu.

Inter se dosta mučio sa Slavijom u Pragu, ali pobedio sa 3:1.

U ovom meču nekoliko golova je poništeno zbog VAR tehnologije.

Fenomenalno je funkcionisao tandem Lautaro Martines-Romelu Lukaku. Argentinac je dao dva gola, a Belgijanac imao gol i dve asistencije.

Pobeda “nerazura” i učinak njih dvojice bio bi još sjajnije, da nije bilo VAR-a.

Fudbaleri Slavije iz Praga poraženi su pred domaćom publikom od Intera 3:1 u petom kolu Lige šampiona.

Ekipa iz Češke odigrala je dobru utakmicu protiv milanskog tima, međutim u završnici duela je popustila i Inter je došao do trijumfa.

Golove za pobednički tim postigli su Lautaro Martines u 19. i 88. minutu, kao i Lukaku u 81, dok je jedini strelac za Slaviju bio Souček iz jednaeasterca u 37.

Inter je pobedom u Pragu uhvatio “poslednji voz” za plasman u šesnaestinu finala, pošto kolo do kraja imaju isti broj bodova kao i Borusija iz Dortmunda.

Meč Intera i Slavije obilovao je uzbuđenjima, pogotovo u prvom poluvremenu kada smo u kratkom vremenskom periodu videli nešto što se nekad desi za celu utakmicu.

Olajnka je imao veliku priliku da donese Slaviji izjednačenje, međutim nije uspeo i usledila je kontra. Inter je uspeo da udvostruči prednost, ali je kontaktiran VAR i pogodak je poništen.

Utakmica je nastavljena, a samo nekoliko sekundi kasnije arbitar pokazuje na belu tačku i dodeljuje Slaviji penal. Oni koriste tu šansu i na poluvreme se odlazi sa 1:1.

U nastavku smo gledali veliku borbu, oba tima su imali šanse, a Inter koristi svoje i dolazi do pobede. Lukaku je u 81. iskoristio grešku odbrane, a Martines je u 88. postavio konačan rezultat.

Liga šampiona, peto kolo:
sreda:Genk – Salcburg 1:4 (0:2)
(Samata 85 – Daka 43, Minamino 45, Hvang 69, Haland 87)
Lil – Ajaks 0:2 (0:1)
(Zijeh 2, Promis 59)
(Lovren 65 – Mertens 21)
Lajpcig – Benfika 2:2 (0:1)
(Forsberg 90+1p, 90+6 – Pici 20, Vinisijus 59)
S. Prag – Inter 1:3 (1:1)
(Souček 37p – Martines 19, 88, Lukaku 81)
Valensija – Čelsi 2:2 (1:1)
(Soler 39, Vas 82 – Kovačić 41, Pulišić 53)
Zenit – Lion 2:0 (1:0)

Borusija iz Dortmunda igubila je na gostovanju od Barselone – 3:1. Fantastičnu utakmicu odigrao je Lionel Mesi, kojem je ovo bila 700. utakmica za katalonski klub.

Argentinac je učestvovao kod sva tri gola – dve asistencije i pogodak. Uz njega golove su još postizali Suares i Grizman.

Utakmica nije dobro počela za Barselonu pošto je Usman Dembele u 25. minutu morao da izađe zbog povrede. Međutim, samo četiri minuta kasnije ekipa Ernestea Valverdea dolazi do vođstva.

Mesi je sjajno pronašao Suaresa, a Urugvajac se dobro snašao i savladao Burkija. Samo četiri minuta kasnije Suares se odužio Mesiju. Argentinac je iskoristio dobro dodavanje i šutem u dalji ugao udvostručio prednost.

Pitanje pobednika rešio je Antoan Grizman u 67. minutu, dok je konačan rezultat posavio Džejdon Sančo u 77.

Grupa H:
(Zijeh 2, Promes 59)

Fudbaleri Ajaksa pobedili su Lil na gostovanju sa 2:0 i došli na korak od nokaut faze.

“Kopljanici” su prvi u Grupi H i imaju 10 bodova, dva više od Valensije i Čelsija.

U poslednjem kolu će na domaćem terenu protiv Valensije biće im potreban bod za siguran prolaz dalje, a možda ni to ukoliko Čelsi “kiksne” protiv Lila.

Prethodno su Čelsi i Valensija na “Mestalji” podelili bodove.

Fudbaleri Ajaksa lako su pobedili Lil rezultatom 3:0 na gostovanju u pretposlednjem, petom kolu grupne faze Lige šampiona.

Ajaks je ovom pobedom ostao na čelu grupe H sa 10 osvojenih bodova ispred Čelsija i Valensije koji imaju po 8 i remizirali nešto ranije u toku dana.

Prvi gol su “Kopljanici” postigli već u drugom minutu, kada je posle jedne lepe akcije sa desnog boka Dušan Tadić uposlio Hakima Zijeha koji nije imao težak zadatak i doveo Ajaks do vođstva već u drugom minutu.

Do kraja prvog četrdesetpetominutnog perioda nije bilo više golova, a odmah na startu Noa Lang je zbog povrede morao da napusti teren, pa ga je zamenio Zakaria Labjad.

Desetak minuta potom, Ajaks je udvostručio prednost, kada je Hakim Zijeh (strelac prvog gola) uposlio Kvinsi Promisa i ovaj uspeo da savlada golmana Manjana i na semaforu je pisalo 2:0.

Ajaks je uspeo da postigne i treći gol, kada je Tadić petom fenomenalno proigrao Zijeha, ali je VAR poništio taj pogodak i rezultat se ipak nije promenio. Do kraja susreta nije bilo golova, pa je Ajaks trijumfom ostao na čelu svoje grupe.

Liga šampiona, peto kolo:sreda:Valensija – Čelsi 2:2 (1:1)
(Dzjuba 42, Ozdoev 84)
Barselona – B. Dortmund 3:1 (2:0)
(Suares 29, Mesi 33, Grizman 67 – Sančo 77)
Genk – Salcburg 1:4 (0:2)

Fudbaleri Benfike ispustili su veliku prednost od 2:0 pa su se tako ovim remijem (konačan rezultat 2:2) oprostili od igranja u elitnom takmičenju.

Benfika je povela već u 20. minutu, kada je Pici bio strelac, pa su portugalski gosti imali gol prednosti posle ujednačenih 45 minuta. U nastavku je Razenbal zaigrao dosta bolje, ali je Karlos Vinisijus kaznio njihove promašaje u 59. minutu i doneo Benfiki veliku prednost, pa su je svi videli u borbi za nokaut fazu u poslednjem kolu.

Fudbaleri Lajpciga uputili su čak 17 šuteva na gol Benfike (ukupno 24) u drugom poluvremenu, a do prvog gola su došli tek u sudijskoj nadoknadi, kada je Emil Forsberg realizovao jedanaesterac u 91. minutu utakmice.

Nastavio je domaćin da napada, nisu se predavali, pa je tako u 6. minutu sudijske nadoknade Timo Verner sjajno pronašao Emila Forsberga i ovaj po drugi put postigao pogodak, koji je pogurao Lajpcig ka nokaut fazi, a Benfiku ka ponoru.

Lajpcig je trenutno prvoplasirani tim grupe G sa 10 osvojenih bodova, po 7 imaju Zenit i Lion, dok je Benfika poslednjeplasirana sa 4 boda.

Grupa G:
(Forsberg 90p, 96 — Pici 20, Vinisijus 59)

Fudbaleri Lajpciga bili su bolji od Benfike, ali su na domaćem terenu jedva uspeli da dođu do boda.

Meč je završen rezultatom 2:0 iako je tim iz Lisabona imao 0:2 sve do 90. minuta i sudijske nadokande.

Nemački tim je imao 64 odsto poseda lopta, 24 šuta ka golu (naspram 10) i 10 u okvir (naspram 4)…

Ipak, Benfika je iskoristila svoje šanse i greške odbrane Lajpciga i preko Picija i Vinisijusa imala veliku prednost.

Prvo što se desilo je penal u 90. minutu koji je realizovao Forsberg, a onda i pogodak istog igrača u 96. minutu kojeg apsolutno niko nije čuvao.

Igralo se još nekoliko minuta, a promene rezultata nije bilo.

U Grupi G prethodno je Zenit savladao Lion, pa se sada situacija izuzetno zakomplikovala za sve osim za Lajpcig, koji je prošao u nokaut fazu.